Україна наростила екпорт борошна до Євросоюзу у 437 разів

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-17
З початку 2022/23 МР експортовано 80 тис. тонн українського борошна. При цьому 36,6 тис. тонн з них — у країни ЄС, що в 437 разів перевищує показник аналогічного періоду попереднього сезону. Про це GrowHow розповіла аналітикиня зернового ринку УкрАгроКонсалт Марина Маринич.

Як зазначила фахівчиня, експорт у віддалених напрямках відстає від показників попередніх років. В основному через те, що морські контейнерні перевезення наразі відбуваються лише через малі порти на Дунаї. Тобто зібрати велику партію достатньо важко. Тому експорт українського борошна в країни Південно-Східної Азії, Близького Сходу та Африки у великих обсягах знову може розпочатися тільки після поновлення повноцінної роботи всіх українських портів.

— Вже той факт, що українське борошно зараз споживається в країнах ЄС тисячами тон, свідчить про те, що його якість задовольняє європейські стандарти. Тому, навіть після поновлення імпортних обмежень в майбутньому, певна частина європейських покупців може продовжити купувати борошно з України. Питання буде тільки в ціні, — зазначила Марина Маринич.

За словами аналітикині, у такому випадку певну вигоду матимуть переробники з прикордонних областей. Для них яких логістична складова буде не такою високою. Крім того, можна очікувати, що продовження збуту в ЄС стимулюватиме подальший розвиток зернопереробної галузі в Україні та покращення якості готової продукції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram