Світовий рекорд урожайності пшениці зі сортом ДСВ

В Англії встановлено новий світовий рекорд урожайності озимої пшениці. Сорт-рекордсмен виведений компанією ДСВ.

Вже далеко не вперше сорти та гібриди селекції ДСВ встановлюють світові рекорди врожайності. 2018 року з гібридом озимого ріпаку SPARROW встановлено світовий рекорд урожайності – 7,01 т/га. 2022-го фермер Тім Ламіман із Лінкольшира (графство на сході регіону Мідлендс в Англії) на своїй фермі зібрав площу 8,3 га пшениці з врожайністю 17,95 т/га, що на сьогодні стало новим світовим рекордом урожайності озимої пшениці. Результат Тіма внесено в Книгу рекордів Гіннеса і тепер він – новий світовий рекордсмен і в пшениці. Переможну врожайність досягнуто новим сортом озимої пшениці ДСВ – ЧЕМПІОН.

Сорт ЧЕМПІОН виведений селекціонерами ДСВ у Великобританії і на сьогодні є одним із найбільш урожайних у своєму сегменті за рейтингом AHDB (Agriculture and Horticulture Development Board, Official Recommended List 2023/24). Як сучасний сорт, ЧЕМПІОН поєднав у собі дуже високу врожайність із хорошою адаптивністю до різних умов та широким набором стійкостей. Зокрема  ЧЕМПІОН має еталонну стійкість до септоріозу та жовтої іржі.

Компанія ДСВ зробила значний стрибок у розвитку селекційної зернової програми, що дало змогу їй стати №1 із пшениці в Німеччині та вийти на лідерські позиції в інших країнах Європи. Тільки сорт, протестований у локальних випробуваннях, вартий уваги. Саме це спонукало ДСВ до початку програми адаптивної селекції в Україні. З 2010 року зі стартом сортовипробувальної програми ДСВ в Україні, ми пропонуємо агровиробникам тільки перевірені сорти пшениці. На базі селекційно-дослідної станції проходить, як комплекс випробувань із адаптивної селекції західного матеріалу, так і повний цикл селекції озимої пшениці, починаючи від планування моделі сорту та проведення схрещувань, до апробації та розмноження перспективних зразків.

Завдяки своєму фундаментальному науковому підходу, селекції та інноваціям, компанія ДСВ ось уже 100 років створює продукти-чемпіони.

Довідково:

Deutsche Saatveredelung AG (DSV) – німецька селекційна компанія зі 100-річною історією.

DSV бере свій початок із 1923 року – як компанії, що виробляла насіння кормових культур для фермерів, які її заснували. На сьогодні DSV є одним зі світових лідерів у селекції ріпаку, зернових культур, а також кормових та газонних трав. Крім материнської компанії, DSV представлена дочірніми компаніями у Франції, Данії, Нідерландах, Аргентині, Польщі, Великобританії, Канаді та Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram