Редакція GrowHow.in.ua 2023-02-17
За даними холдингу Ostchem, загалом ринок добрив за підсумками 2022 року просів приблизно на 40-55% — із 4,75 млн тонн до 2-2,9 млн тонн. Однак, досягнувши дна на початку літа, він розпочав швидке відновлення. Про це йдеться у матеріалі Чи подешевшають в Україні добрива і збільшаться площі кукурудзи?
Минулого року аграрії масово скорочували використання добрив, посилаючись на їх запаси у ґрунті. Також помітною була тенденція до відмови від дорогих препаратів на користь дешевих аналогів. Все це фактично вичерпало накопичені полями резерви поживи.
Вітак цієї весни земля потребуватиме підтримки. У Мінагрополітики підрахували, що потреба добрив на весняний сезон становитиме приблизно 1,5 млн тонн.
— Газ падає у ціні в Європі, відповідно, ціни на азотну групу добрив теж почнуть знижуватися. Наскільки — це буде залежати від ціни газу та наявності продукції на ринку — якщо пропозиція перевищуватиме попит, то дилери скидатимуть ціну, оскільки зацікавлені будуть продати запаси, — зазначив Сергій Прокопенко, директор ТОВ «Тетра-Агро». — Не менш важливий фактор — купівельна спроможність аграріїв, котра через фінансові труднощі, спричинені блокуванням експорту та падінням цін на зерно, значно просіла. Відповідно, ринок азотних добрив в Україні дуже сильно стиснувся.
Однак, деякі аграрії не поспішають із придбанням добрив, очікуючи приємніших цифр, пропорційних ціні на блакитне паливо. І ціни таки продовжують знижуватися. Наприклад, з початку лютого ціни на аміачну селітру знизилися до 35000 грн/т (з ПДВ та доставкою), на карбамід — до 36000 грн/т, КАС-32 — до 29000 грн/т, вапнякову селітру — до 27000 грн/т. Водночас, не виключено, що сезонний попит спричинить здорожчання добрив. Тому аграріям радять не перечекати.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram