У найближчій перспективі Україна може отримати навіть 100 млн тонн зерна кукурудзи. Про це сказав президент НААН України Ярослав Гадзало під час виїздного засідання президії НААН у селі Ксаверівка Друга на Київщині.

Під час виїздного засідання науковці презентували новітні гібриди кукурудзи різних груп стиглості та напрямів використання.

Сьогодні ви могли побачити специфічні білі сорти кукурудзи, які використовуються в хлібопекарській промисловості. Є покращені, збагачені каротином та вітамінізовані гібриди, якими годують свійських птахів. Цими напрямками у нас досить потужно займаються 4 наукові установи, прокоментував Ярослав Гадзало.

Він зазначив також, що близько 70% зернових в Україні – це результат селекції НААН і йдеться не тільки про фуражне зерно. Науковець розповів, що селекція сьогодні рухається в напрямку стійкості сортів до спеки, посухи, хвороб і шкідників. Також вчені працюють над підвищенням продуктивності. Під час заходу розповіли, що багато гібридів дають вже по 14-16 тонн сухого зерна з гектара, а окремі з них — і до 18-20 тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram