Перші двадцять років 21-го століття можна з абсолютною точністю назвати не просто динамічним рухом України до сучасних технологій, а великим і потужним стрибком у їхню царину. Це, безперечно, стосується і аграрної галузі, попри все ж певну консервативність частини сільгоспвиробників.
Саме років двадцять назад у наших аграріїв виникає потреба точного позиціонування техніки в полі. Проходить досить короткий період, і нині вже нелегко уявити наше сільське господарства без систем точного землеробства. Супутникові технології не просто увірвалися у повсякденність, вони стали незмінним супутником аграрного виробництва. Як, зрештою, і словосполучення точне землеробство, котре ще порівняно недавно було як terra incognita.

Мережа CASE IH RTK+ – абсолютна точність та надійність

Одна з найбільш сучасних технологій, котра дозволяє отримувати точність найвищого на сьогодні ґатунку, прийшла з геодезії – це RTK (Real Time Kinematic, або – кінематика в реальному часі). Іншими словами – це позиціонування у просторі за допомогою референтних базових станцій. Станції розташовані на певній віддалі одна від одної, що забезпечує якісне покриття, яке має, наприклад, розвинута мережа мобільного зв’язку.

Мережа RTK+, котру продовжує впроваджувати компанія СASE IH і пропонує своїм клієнтам, має дуже багато переваг та інновацій. Найсуттєвіші з плюсів – надзвичайна точність і надійність.

NB: Компанія пропонує сигнал корекції з повторюваною точністю до 1,5 см, незалежно від віддаленості поля.

Микола Чорнонос, фахівець компанії CASE IH

Ще років десять тому, як говорить фахівець компанії Микола Чорнонос, розпочалися розмови і тривають понині, чи є майбутнє у технології RTK, як порівняти зі супутниковими. Мовляв, перші коштують дорожче, бо потребують будівництва інфраструктури. Але час і ставлення клієнтів підтверджують зворотне: аграрій платить охочіше все ж за надійність, швидкість, а головне – за точність. Якщо, працюючи зі супутником, треба чекати іноді 40 хвилин, аби отримати сигнал корекції для машини та домогтися бажаної точності навіть у 4 см, а після зупинки техніки, наприклад, на час обіду, повторюється те ж саме, то RTK дає змогу отримувати сигнал корекції практично миттєво. Найпоширеніша «точність» супутникової корекції у межах 15 сантиметрів, у RTK вона – 1,5-2 см. Це і дає змогу стверджувати, що RTK – найточніша технологія на сьогодні.

СASE IH RTK+ – сигнал корекції з повторюваною точністю до 1,5 см

Роботу RTK підтримує мережа базових станцій, розташованих в одній координатній площині. Машина, заїжджаючи в зону дії мережі, спочатку передає свої координати на сервер. Там вираховується індивідуальна (для кожної машини) поправка. Це дозволяє досягати тієї заявленої та бажаної точності. Технологію використовують для широкого спектру сільськогосподарських робіт – автоматичного водіння, посівних робіт, обприскування, внесення добрив тощо.

Мережа СASE IH RTK+ працює як єдиний кластер. Це своєрідна парасолька, під якою фермер чи власник господарства може спокійно працювати, йому там зручно і комфортно досягати за допомогою цієї системи вищої ефективності роботи, економлячи дорогоцінний час і не менш дорогоцінні кошти.

– Переконаний, це одна з головних переваг, які ми пропонуємо клієнтам, – говорить Юрій Єгоров, бізнес-директор СASE IH в Україні та Молдові. – Мережа належить корпорації CNH Industrial, ми її будували, ми її обслуговуємо та контролюємо. Ми надаємо сигнал і несемо повну, наголошую – повну відповідальність перед клієнтом за якість її роботи.

Юрій Єгоров, бізнес-директор СASE IH в Україні та Молдові

Понад 70 базових станцій в Україні, і мережа продовжує зростати

Сантиметрову точність у роботі техніки в полі дозволяє отримувати покриття мережі СASE IH RTK+ та її безперебійність в роботі.

NB: Компанія CNH Industrial встановила, контролює і обслуговує понад 70 базових станцій в Україні, а це – практично повне покриття території нашої країни.

Тепер для підвищення надійності їх чекає модернізація. Наступний етап у компанії – нарощування густоти розміщення.

Координати RTK базових станцій CASE IH вирахувані та відкалібровані відносно європейської мережі EUREF Permanent Network. Компанія щороку проходить сертифікацію у європейському агентстві Geo++ GmbH. Це є підтвердженням надійності роботи української мережі RTK+.

Базові станції через інтернет під’єднані до сервера компанії та комунікують з ним цілодобово. У разі виходу з ладу певної станції, її покриття підхоплюють інші завдяки єдиності мережі та густоті інфраструктури – у такий спосіб надійна, безперебійна робота мережі продовжується. Клієнт від цього не потерпає, дороговартісний простій його техніки виключено. Компанія має два потужні сервери, розташовані в Бельгії та Італії, а також кілька дзеркал-серверів, що дає змогу говорити про безперебійну роботу в режимі 24/7.

У роботі RTK+ важлива не тільки висока точність, але й повторюваність. Технологія відстежує будь-які природні зміни, навіть рух тектонічних плит, а це буквально міліметри. Врахування таких даних дає змогу говорити: якщо за допомогою RTK ви рухалися по визначеній лінії, то і через два роки ви потрапите в цю ж колію. Це дуже важливо, особливо для тих підприємств, котрі вирощують овочеві культури чи ягоди, які висаджують рядками, тому надзвичайно важливо, аби протягом сезону техніка їздила одними лініями.

NB: Іншими словами, технологія RTK відчиняє двері до технологічних колій. Вона дає змогу створити ці колії в полі, рухатися ними з року в рік, і не витоптувати культурні рослини.

Телеметрія AFS Connect

Варто сказати й про інші можливості, які будуть корисними для аграрія у разі його рішення працювати в мережі СASE IH RTK+. Телеметрія AFS Connect – це рішення, яке об’єднує технології точного землеробства CASE IH Advanced Farming Systems, агрономічні дані та дані парку техніки.

Компанія СASE IH постійно інвестує кошти в запровадження додаткових сервісів. Один із них – це AFS Connect. Сервіс покликаний бути бібліотекою полів і польових робіт клієнтів. Її унікальна особливість: якщо конкуренти працюють з назвою поля, то СASE IH RTK+ пропонує зазначати межі поля, і вже туди автоматично система розподілятиме всі дані чи польові роботи, ті ж карти врожайності тощо. Так формується бібліотека, яка значно полегшує роботу, суттєво економить час агронома та підвищує його продуктивність. У минуле відходить потреба вручну редагувати роботи та переміщувати їх уже в правильні поля, користування флешками тощо.

Сервіс RTK+ доступний на будь-якому тракторі, комбайні чи оприскувачі CASE IH. А для нових тракторів Puma, Optum, Magnum, Steiger та Quadtrac, комбайнів Axial-Flow та обприскувачів Patriot, обладнаних системою автоматичного водіння AccuGuide або AutoPilot від СASE IH, компанія надає безоплатну підписку. Це є ексклюзивним рішенням СASE IH. Наявність універсального формату, який розуміють усі приймачі, дозволяє працювати в мережі СASE IH RTK+ також сільськогосподарській техніці інших брендів.

NB: Власники техніки CASE IH тепер мають безкоштовний доступ до порталу MyCaseIH.com. У клієнта є свій логін і пароль. Увійшовши до порталу, він має змогу контролювати дані машини: години роботи двигуна, температурні режими, частоти обертання двигуна, витрату пального та інші параметри. Ці дані постійно реєструються та оновлюються автоматично.

Доступна можливість працювати також з мобільним додатком AFS Connect FARM. На смартфоні в реальному часі аграрій здатний легко контролювати роботу власного господарства, а створивши геозони роботи, отримувати на мобільний пристрій сигнал, якщо машина з якихось причин вийшла за її межі.

Є функція налаштування робочого часу. Якщо власник господарства встановив, що той чи інший трактор має працювати з 8-ї до 17-ї години, то в разі виходу за ці часові межі, знову ж таки на телефон прийде сповіщення. Так само можна контролювати, наприклад, перевищення частоти обертів двигуна або робочу температуру. Одним словом, клієнт отримує сповіщення, якщо машина працює поза визначеними параметрами. Це сприяє вчасному виявленню неправильного використання техніки та виконанню правильного технічного обслуговування.

З дозволу власника техніки, дилери CASE IH також мають змогу відслідковувати машини, щоб забезпечити їхню роботу з максимальною продуктивністю та виявляти будь-які проблеми за допомогою рішень для віддаленої діагностики.

Захід для преси – Саse IH Technology day 2021

Компанія CNH Industrial має найбільшу мережу RTK в Європі – понад 900 станцій. Така кількість дала змогу цього року під час посівної одночасно працювати в мережі п’яти тисячам одиниць техніки. Все функціонувало безперебійно.

В Україні у мережі СASE IH RTK+ цьогоріч, під час першого сезону впровадження, працювали одночасно приблизно 100 машин у різних регіонах. Усе пройшло вдало, і головне – на точність позиціонування техніки, як і на інші параметри роботи мережі, компанія СASE IH жодної скарги не отримала.

Підготував Анатолій ГАРКУША

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram