З початку року для українських виробників відкрито 11 експортних ринків це майже стільки ж, як за весь попередній рік, коли відкрилися 12 експортних ринків. Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.

Нові закордонні ринки збуту відкрилися в основному для виробників продукції тваринного походження:

  • Ліван, Японія, Аргентина, Лівія та Кувейт для українських виробників молока та молочних продуктів.
  • Сербія для виробників переробленого тваринного білка.
  • Ефіопія для виробників столових яєць.

Окрім цього, із Йорданією та Кувейтом Україна погодила сертифікати на експорт дрібної рогатої худоби, а Словаччина погодила сертифікат здоров’я для імпорту живих равликів для розведення із України.

У сфері рослинництва цьогоріч Україна отримала змогу цікавої співпраці з Литвою. Країна відкрила ринок для українского експорту арахнідів для потреб захисту рослин.

Кожен новий ринок це нові можливості для українського бізнесу. Сьогодні ми активно працюємо з країнами ЄС, з дуже перспективними країнами Азії та Африки. В роботі ще близько ста експортних ринків, які планується відкрити для українських виробників, розповіла Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Зазначимо також, що цьогоріч Держпродспоживслужба підписала угоду з Міністерством сільського господарства, лісництва і водних ресурсів Республіки Північна Македонія про співробітництво у сфері карантину та захисту рослин. Це має активізувати торгівлю продуктами рослинного походження між Україною та Північною Македонією.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram