Українські ягідники вже розпочали збір ранніх сортів лохини. Перші партії ягоди продають по 300-400 грн/кг. Про це повідомили у пресцентрі Асоціації “Ягідництво України”.

Там зазначають також, що виробники вже планують приступити до збору врожаю лохини з відкритого ґрунту. Отож з наступного тижня варто очікувати більш масових поставок лохини на український ринок.

Цьогоріч сезон лохини стартував десь на тиждень пізніше, порівняно з минулим роком. Це в основному пов’язано з погодними умовами навесні та відносно низькими температурами на початку літа. Ціни на ягоду поки що вищі, ніж на початку минулого сезону, проте ми очікуємо доволі стрімке зниження, адже поки що сезон обіцяє бути доволі врожайним, розповіла керівниця відділу комунікації Асоціації “Ягідництво України” Тетяна Смірнова.

Вона також зазначила, що на ціноутворення лохини, окрім погодних умов, впливає і кількість ягоди, придатної для експорту. Українська лохина, за словами пані Тетяни, насамперед є експортною ягодою. І саме на закордонних ринках збуту акцентують великі виробники. Тому наявність чи відсутність експорту буде впливати на цінову політику і на внутрішньому ринку України.

До слова, деякі європейські країни вже повідомили про зниження обсягів виробництва лохини через негоду.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram