Майже 200  тисяч євро зникло у ТОВ «Кищенці» при розрахунку за товар. Купуючи нетелі, фермерське господарство перерахувало частину коштів на рахунок постачальника. Однак постачальник чеська компанія їх так і не отримав. Шахраї перехопили паролі через український сервер, відправили фермерському господарству документ з іншим розрахунковим рахунком та забрали гроші. Про це повідомляє прсе-служба ВАР.

Про нюанси справи розповідає фінансовий директор ТОВ «Кищенці» Іван Іжко:

— У нас був укладений договір чеською компанією на постачання нетелів. Оплата проводилась двома частинами. Перша — після огляду худоби, друга — за два дні до відвантаження тварин. Після огляду ми перерахували першу частину коштів, згідно із контрактом, все було добре.За словами фінансиста, перед відправленням тварин вони з партнерами, як завжди, багато зідзвонювались і списувались через електронну пошту, вирішуючи поточні справи.

— І ось в один момент з електронної адреси наших партнерів прийшов лист, в якому вони просять перерахувати другу частину коштів на рахунок їхнього підприємства в іншому банку, — пояснює фінансовий директор.

Сторони підписали додаткову угоду. Згідно із нею ТОВ «Кищенці» 4 квітня перерахувало 186 тисяч євро на розрахунковий рахунок, вказаний у ній.

— Наступного дня постачальник попросив надати йому підтвердження платежу, ми це зробили і ніяких зауважень не було. А вчора, 8 квітня, ввечері він зателефонував і сказав, що гроші так і не поступили. Ми знову зв’язались з банком, запросили інформацію про платіж і побачили, що у реквізитах був вказаний не той розрахунковий рахунок, що в угоді. За деякими ознаками ми бачимо, що була третя особа, яка контролювала наше з постачальником листування.Представники ТОВ «Кищенці» написали заяву до поліції та кіберполіції. Наразі вдалось ідентифікувати власника рахунку, на який було перераховувалися кошти:
The account belongs to:
Mr Nikolay Markov Marinov
Date of birth 22-08-1978
Правоохоронні органи та підприємство працюють над поверненням коштів власникам.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram