Фосфор і калій впливають на правильне закладання качанів кукурудзи, кількість зерен у них і налив зернят. Тому важливо ще перед сівбою забезпечити рослини цими добривами.

Для однієї тонни зерна кукурудзи та відповідну вагу соломи потреба у елементах живлення така: 30 кг азоту (N), 12 кг фосфору (P2O5), 30 кг калію (K2O) і 10 кг кальцію (CaO), 10 кг магнію (MgO), 3,5 кг сірки (S), тобто 9 кг SO3, 11 г бору (B), 14 г міді (Cu), 110 г марганцю (Mn), 0,9 г молібдену (Mo), 85 г цинку (Zn). Більшість інгредієнтів беруться з фази 4-го листка до кінця фази цвітіння. У цей період важливо, аби не було браку цим елементів.

Калій відповідає за правильне засвоєння азоту рослиною, і його нестачі ці процеси будуть порушені. У таких умовах стан рослин слабшає, що сприяє більшій інфекції патогенами. З іншого боку, кукурудза, достатньо забезпечена калієм, має кращу стійкість до посухи.Дозу добрив слід коригувати відповідно до показника рН грунту, який не може бути нижче 5,5 для кукурудзи. Враховується багатство поля та очікуваний урожай кукурудзи. Калій у ґрунті створює стійке поєднання з адсорбційним комплексом, що значною мірою обмежує можливість вимиття компоненту в глиб ґрунту.

При культивуванні кукурудзи на легких грунтах всю дозу калію застосовують навесні, за 7-14 днів до посіву (або 25% дози можна використовувати восени). На середніх і важких грунтах 75% загальної дози K2O вносять восени перед озимою оранкою, решту дози навесні. Найчастіше використовується калієва сіль.

Перед сівбою кукурудзи також вносять фосфор. Цей елемент має особливе значення на початкових етапах росту, коли він впливає на правильний розвиток кореневої системи. Фосфор також необхідний під час цвітіння. Кукурудза чутлива до дефіциту фосфору. Спеціалісти радять використовувати амонійно-фосфатні добрива для кращого поглинання інгредієнта.При використанні фосфорно-калійних добрив відбирають ті, які мають велике відношення фосфору до калію (Р:К), оскільки кукурудза споживає приблизно в 3 рази більше калію, ніж фосфору.

NB: Фосфорно-калійні добрива слід добре заробляти в грунт на глибину 10-20 см.

Фосфор є елементом, який не дуже рухливий, і тому його важче рослинам спожити з грунту. Це добре видно на молодих кукурудзяних посівах, коли на ранніх стадіях розвитку рослин, спостерігаються симптоми дефіциту фосфору у вигляді пурпурно-фіолетового забарвлення вздовж листя і стебел. Ріст рослин припиняється, потім листя кукурудзи висушується.

Щоб уникнути цього, фосфор краще вносити під час сівби кукурудзи. Найкраще використовувати багатокомпонентні добрива, в яких азот міститься в амонійній формі (NH4), що сприяє поглинанню фосфору. Крім основного удобрення, стартове живлення можна використовувати для поліпшення поглинання фосфору і прискорення початкової динаміки росту кукурудзи.

Разом із внесенням калію і фосфору можна також застосовувати магній, наприклад, кізерит і сірку. Магній і сірка з кізериту повністю розчинні, швидко доступні рослинам, а добриво працює незалежно від реакції грунту.

Підготувала Валентина Кравець

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram