Світові ціни на пивоварний ячмінь зростають і вже перетнули попередні рекорди. Найдорожчий сьогодні канадський ячмінь, оскільки обсяг пошкодження його врожаю поки остаточно не оцінено. Такі дані у звіті наприкінці вересня оприлюднили експерти RMI Analytics, повідомили у GrainTrade.

Фахівці прогнозують, що Канаді у цьому сезоні доведеться імпортувати пивоварний ячмінь. В інших же країнах ціни на ячмінь або стабільно високі, або продовжують зростати. Збільшується і премія за пивоварну якість, тоді як ціни на фуражний ячмінь дещо впали.

Внаслідок високого рівня цін знизилась активність на ринках. Зокрема, Китай, основними постачальниками для якого є Франція та Аргентина, скоротив закупівлі. Водночас, Австралія отримує все більше запитів від покупців, які шукають високу якість та прийнятні ціни.

NB: Експерти зазначили, що у Європі більшим попитом користується врожай пивоварного ячменю 2022, ціни на який нижчі, аніж на врожай 2021.

Зазначимо, що в Україні премія за пивоварний ячмінь відносно фуражного на початку сезону складала 500-800 грн/т, а зараз переробники готові її збільшити за якісне зерно.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram