У США дозволили вирощувати генетично-модифікований фіолетовий помідор

Фото: www.jic.ac.uk
У США дозволили вирощувати генетично-модифікований пурпуровий помідор з підвищеним вмістом антиоксидантів. Про це повідомив Центр Джона Іннеса.

Після більш ніж десятирічної роботи, USDA визнало фіолетовий поміlор з покращеними поживними властивостями безпечним для вирощування. Інформація про генно-модифіковані помідори з’явилась ще у 2008 р. Тоді журнал Nature Biotechnology опублікував дослідження про томати, гени яких відредагували для виробництва великих об’ємів антиоксидантів, які називаються антоціанами.

NB: Антоціани — це барвні речовини, що містяться в багатьох рослинах, зокрема ягодах, яскравих фруктах та овочах. На організм людини антоціани мають антиоксидантний вплив, зокрема, сприяють зниженню ризику серцевих захворювань та діабету.

Генну модифікації помідора вчені провели, що плоди могли виробляти в 10 разів більше антиоксидантів, порівняно з іншими сортами. Науковці відзначали низький рівень антоціанів у помідорах з легким фіолетовим забарвленням. Задавшись питанням про можливість його збільшити, до помідора з природно-пурпурною шкіркою науковці додали два гени з квітки антірінум, більш відомої як левовий зів або левова паща. Ці гени посилили здатність рослини виробляти антоціани. У результаті вдалось отримати унікальний помідор з яскраво-фіолетовою м’якоттю.

У дослідженні 2008 року тестували вплив такого помідора на мишей, у яких розвинувся рак. Таким чином виявили, що миші, які отримували дієту з додаванням фіолетових помідорів, жили на 30% довше, ніж ті, які отримували звичайну дієту.

Після цього науковці ще довго вивчали вплив продукту, оцінювали його користь та потенційну шкоду. І нещодавно Служба інспекції здоров’я тварин та рослин Міністерства сільського господарства США дала дозвіл на вирощування цієї культури. Це означає, що генетично модифікована рослина більше не регулюється суворим контролем, який обмежує, де і як її можна вирощувати. Тепер ГМ помідор можна безпечно вирощувати у будь-якій точці США на рівні з іншими дозволеними культурами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram