З початку тижня на світових ринках впали ціни на ріпак та канолу, які є основною сировиною для виробництва біопалива. Як повідомив GrainTrade, це відбулося після різкого падіння цін на нафту та обвалу котирувань на пальмову олію.

Попри зниження оцінок врожайності ріпаку в ЄС, за дві сесії серпневі ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF впали на 8% або €47/т — до €719,75/т ($756,5/т). Втративши таким чином за місяць 15%.

Листопадові ф’ючерси на канолу з понеділка впали на 4,8% — до 954 CAD/т ($735/т). Така вартість на 11,6% поступається рівню минулого місяця. Не надто сприятлива погода в провінції Саскачеван, яка є основним виробником каноли в Канаді, підтримує ринок каноли.

NB: Країни ЄС у 2021/22 МР станом на 12 червня імпортували 5,19 млн т ріпаку — на 15% менше від аналогічного показника попереднього сезону.

У другій половині сезону Австралія різко збільшила поставки каноли до ЄС — одразу до 2,62 млн т. Австралійська канола склала 50,5% від загального обсягу імпортованого Євросоюзом ріпаку.

Друге місце серед основних постачальників ріпаку до ЄС посідає Україна. Наша країна у поточному сезоні експортувала до країн ЄС 1,65 млн т ріпаку — 31,8% європейського імпорту олійної. Основні поставки ріпаку були проведені в першій половині сезону, та значно скоротилися після початку війни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram