Державна підтримка для аграріїв за проєкт бюджету-2020 становитиме близько 8,4 млрд грн, що на 4 млрд грн більше раніше планованих 4,4 млрд грн.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький.

Він пояснив, що велика частина суми піде на виділення коштів на покупку земель сільгосппризначення до відкриття ринку земель.

— У бюджеті 3,9 млрд грн буде витрачено на здешевлення кредитів аграріям для покупки сільськогосподарських земель, 2,5 млрд млрд — на підтримку галузі тваринництва, зберігання і перероблювання сільгосппродукції, 780 млн грн — на підтримку покупки вітчизняної сільгосптехніки, 400 млн грн — на підтримку садівництва і ягідництва, — повідомив Тарас Висоцький.


Крім того, передбачено 500 млн грн на формування статутного капіталу фонду часткового гарантування кредитів. Ці кошти призначені як додаткова страховка для невеликих фермерів, у яких немає кредитної історії з банками, і які не можуть взяти кредит.

У свою чергу міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов заявив, що очікуваний економічний ефект при відкритті ринку землі може стати інструментом додаткового бюджетного фінансування.

— До існуючих 4,4 млрд грн держпідтримки необхідно десь знайти ще 4 млрд грн, яких у бюджеті немає. Ми очікуємо отримати відсоток від продажу державних земель і направити їх на бюджетні програми для фермерів, — повідомив міністр.

За його словами, державна підтримка АПК буде становити не менше 1% ВВП країни.

Він також закликав аграріїв продовжувати подавати заявки на отримання дотацій, оскільки бюджетні кошти на цей рік не були освоєні повністю.

Станом на 30 жовтня 2019 року в загальному за напрямками було направлено 5,9 млрд грн, при цьому аграріям було перераховано лише 36,6% або 1,5 млрд грн, — додав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький.

Він повідомив, що з цих коштів на підтримку тваринництва, зберігання і перероблювання продукції довелося 56,1% або 718,2 млн грн, на фінансову підтримку – 34,5% або 145,4 млн грн і на фермерські господарства 19% або 71 млн грн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram