Аграрний комітет подав правки до Бюджету-2023, щоб збільшити допомогу фермерам

У початковому варіанті бюджету України на наступний рік не передбачені традиційні дотації для аграріїв, лише кредитування. Щоб повернути підтримку фермерам, під час розгляду проєкту бюджету члени аграрного комітету подали правки. Про це заявив народний депутат, член Комітету ВР із питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

За його словами, для залучення більшої кількості коштів в агросектор, зараз ведеться робота з різними світовими фондами.

Працюємо над тим, щоб залучати кошти з ЄС, США. Це стосується і приватних фондів, і урядових програм. Наприклад, є фундація Говарда Баффета. Він першим зголосився допомагати Україні й забезпечив навесні більшість областей насінням. Йдеться саме про малих фермерів. Тому треба працювати в цьому напрямку й залучати підтримку з усього світу, — наголосив нардеп.

За його словами, зараз Україна активно переходить від сировинної економіки в агросекторі до економіки з доданою вартістю. Уже багато фермерів встановлюють обладнання й переробляють свою продукцію.

Додамо, що за цей рік аграріям видано 65 млрд кредитів, із них 26 млрд — під гарантії Кабміну. Також для малих фермерів залучили €50 млн із ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram