Нафтогаз планує побудувати щонайменше 9 ТЕЦ на біопаливі

Фото: Нафтогаз
Нафтогаз планує побудувати щонайменше 9 теплоелектроцентралей та котелень на біопаливі. Про це повідомила пресслужба компанії.

Йдеться про загальну потужністю 250 МВт теплової та 52 МВт електричної енергії. Компанія має амбітну мету стати найбільшим генератором тепла з біомаси до 2027 р., замістивши близько 2 млрд м куб. природного газу.

Зараз Нафтогаз розпочав підготовчі роботи з будівництва ТЕЦ на біомасі (деревній трісці) та твердому вторинному паливі (RDF) у Львові та Житомирі. Загальна потужність об’єктів складатиме 90 МВт теплової енергії та 11 МВт електричної. Плановий період здачі об’єктів в експлуатацію у Львові — 1-й квартал 2023 року, в Житомирі — 4-й квартал 2023 року.

— Реалізація таких проєктів вигідна і економічно, і для екології. Такі інвестиції швидко окупаються. При цьому гроші у вигляді податків надходять у місцеві бюджети, зростає кількість робочих місць, — голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Міський голова Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що спільний з Нафтогазом проєкт дасть змогу вже за рік забезпечити виробництво 50 МВт енергії з альтернативних видів палива.

Львівський міський голова Андрій Садовий зазначив, що місто і НАК мають низку домовленостей щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій під такі проєкти.

У Нафтогазі наголосили, що у перспективі Україна може практично повністю відмовитися від використання природного газу для центрального опалення, замінивши його зокрема на біоенергію.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram