Новий вірус інфікує рослини томата і викликає мозаїчний малюнок на листках, а також порушення забарвлення і деформацію плодів. Про це повідомляє портал HortiDaily.

У липні 2018 року в багатьох тепличних господарствах Німеччини на листках і плодах томатів були виявлені незвичайні симптоми. В цілому були вражені рослини на загальній площі 25 га.

Це перше повідомлення про вірус бронзової

Фото: HortiDaily.com

зморшкуватості плодів томатів ToBRFV (Tomato Brown Rugose Fruit Virus) в Європі і взагалі поза країнами Близького Сходу. У землі Північний Рейн-Вестфалія інфекція була виявлена ​​в 7 господарствах, крім того, ця інфекція підозрювалася в ще одному господарстві.

Уражені рослини використовувалися для отримання врожаю. Були проведені карантинні заходи, включаючи знищення всіх рослин з уражених теплиць, тотальну дезінфекцію теплиць і всіх об’єктів так чи інакше, пов’язаних з вирощуванням томатів, і всіх матеріалів, пов’язаних з очищенням теплиць.

Фото: HortiDaily.com

Симптоми на листках включали хлороз, мозаїку з темно-зеленими бульбашковидними виступами і перетяжками. Ураження плодів включали жовті плями з рідкісними зморшками, часто концентровані навколо чашечки плода.

Уражені плоди були не придатні для продажу. Новий вірус спричиняє значний ризик для всієї томатної галузі Європи.

Вірус ToBRFV був виявлений в 2015 році в Йордані, але роком раніше він вже був присутній в Ізраїлі. Вірус інфікує рослини томата і викликає мозаїчний малюнок на листках, а також порушення забарвлення і деформацію плодів. Вірус може вразити всі рослини на полі або в теплиці. Доступні в звичайних сортах томатів гени стійкості проти інших тобамовірусів неефективні проти ToBRFV.

Поки що про цей вірус відомо занадто мало, щоб можна було виключити можливі ушкодження інших рослин-господарів. Вірус може з’явитися в тепличних господарствах Німеччини та інших країн – членів ЄС. У відкритому грунті трапляються потенційні рослини-господарі, які можуть служити, як мінімум, банком для нових випадків інфекції. Вірус ToBRFV становить значний фітосанітарний ризик для Німеччини та інших держав-членів ЄС, оскільки може завдати значних економічних збитків виробництву томатів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram