У наступному сезоні роль України на світовому ринку пшениці сильно ослабне — експертка

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-13
У наступному сезоні сильно ослабне роль України на світовому ринку пшениці. Про це зазначила аналітикиня олійного ринку УкрАгроКонсалт Марина Маринич.

Експертка вважає, що зростання цін на пшеницю відбулося надто пізно, щоб стимулювати фермерів західних та центральних областей розширити її посіви та компенсувати зниження в основних регіонах вирощування.

— Звичайно, цих площ вистачить, щоб задовольнити внутрішній попит і мати надлишки для експорту. Частка ярої пшениці буде залежати від зовнішнього попиту та від подальшої роботи “зернового коридору”, але, як правило, в Україні ярої пшениці вирощується небагато і наступний сезон навряд стане винятком, — зауважила Марина Маринич.

Аналітикиня прогнозує також можливі проблеми зі збутом ячменю. Вона зазначила, що за останні кілька сезонів Україна зосередила відвантаження культури у напрямку Китаю, куди вони можливі лише великими суднами. Тому такий експорт у нинішніх умовах складний, довгий, дорогий та ризиковий.

— Наразі вирішується доля кукурудзи. Слабкі ціни вже призвели до значної частки площ, що залишилися зимувати. Значить, ці площі не будуть належним чином підготовлені до весняної сівби, як це зазвичай робить відповідальний фермер. Таким чином, вже зараз можна говорити про скорочення посівів кукурудзи під урожай 2023 року і від цін у найближчі 2-3 місяці залежатиме, наскільки ці посіви скоротяться, — прокоментувала фахівчиня.

Водночас вона зазначила, що кукурудза має високий попит у Європі. Це надає гнучкості у виборі способу транспортування, однак залишаються ризики зниження ціни у разі, якщо наступний рік у Європі буде менш посушливим та врожайнішим.

Марина Маринич додала, що частина площ буде віддана під круп’яні культури, які мають гарний попит на внутрішньому ринку, але це не так багато. Основна надія ляже на олійний сектор.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram