Під час цьогорічної посівної на Харківщині планують збільшувати площі під ярими зерновими та олійними

Висівний комплекс Rapid 400 С компанії Väderstad
Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-13
У 2022 році в умовах війни аграрії Харківщини зібрали 1 млн 898 тис. тонн зерна, зернових та зернобобових культур із площі 468,9 тис. гектарів. Про це GrowHow повідомив заступник начальника ХОВА Євген Іванов.

У 2022 році посівна площа сільськогосподарських культур в області складала 884 тис. га, що менше половини, ніж торік. Аграрії мали можливість провести польові роботи на контрольованій території Харківської області. Через бойові дії та тимчасову окупацію територій Ізюмського, Куп’янського, частини Харківського та Чугуївського районів не засіяними залишалися 35% площ.

— Попри те, що росія обстрілює Харківщину, попри міни, ризикуючи власним життям наші аграрії ні на мить не зупиняли роботу! Це викликає гордість і повагу до кожного, хто щоденно посилює продовольчу безпеку України. Харківська ОВА продовжує комунікувати з сільськогосподарськими підприємствами, спільно координуємо дії та оперативно реагуємо на проблеми, — зауважив Євген Іванов.

Наразі озимими культурами на Харківщині засіяно 186,9 тис. гектарів. Під час цьогорічної посівної кампанії планують збільшувати площі під ярими зерновими та олійними культурами. Проте, як зазначив Євген Іванов, можливе зменшення виробництва пшениці. Однак на забезпечення внутрішньої потреби це не вплине.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram