На Новомиргородському цукровому заводі (Кіровоградська область) будують біогазову станцію потужністю 20 МВт. Проект передбачає поетапне спорудження чотирьох черг комплексу зараз зводиться перша 6-ти мегаватна установка, повідомляє видання EcoTown з посиланням на компанію I&U Group.

— Потужна біогазова станція вирішить проблему органічних відходів, які утворюються у процесі виробництва цукру, — розповідає керівник будівельного департаменту «I&U Group». — За один сезон роботи на цукровому заводі накопичується близько 90 тис. тонн бурякового жому, який гниє спочатку на підприємстві до весни, а потім на кагатному полі.

Технологію, яка поки що не має аналогів в Україні, запропонувала компанія AAT Abwasser (Австрія), розповідають у компанії.

— Наш об’єкт зможе працювати на різних відходах: буряковому жомі, кукурудзяному силосі, курячому посліді, на гною свиней та великої рогатої худоби, — пояснює керівник будівельного департаменту «I&U Group». — До того ж наше підприємство розглядає варіант очищення технологічної води до 99,8% і скидання її у пересохлий каскад ставків, який знаходиться поруч з нашим об’єктом — придатна для поливу сільськогосподарських культур і розведення риби вода значно підвищить рівень ґрунтових вод.Біогаз спалюватиметься і генеруватиметься електрична і теплова енергія.

— Попутно при спалюванні біогазу виділяється багато тепла, — пояснює керівник будівельного департаменту. — Частково це тепло буде використано для власних потреб підприємства: зимового обігріву силосів, щоб нормалізувати процеси бродіння, решту плануємо використовувати або для опалення овочевих теплиць, які плануємо звести поруч, або для виробництва холоду, який може бути використаний для зберігання яєць майбутньої птахофабрики.

Технічну воду і дегістат після висновків ДУ “Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН Україна” агрофірми зможуть вивозити на поля, мінімізуючи витрати на добриво і роблячи свою продукцію повністю екологічною, пояснюють у компанії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram