Сучасна наука пропонує перевірити здоров’я ґрунту, крім стандартних ґрунтових тестів, вимірявши показники «дихання». При цьому схема перевірки доволі проста, адже здоров’я ґрунту визначається хімічними, фізичними та біологічними властивостями. Більшість аграріїв добре знайомі з цими інструментами і вже мають досвід в проведенні елементарних ґрунтових тестів на pH, а також здатні безпосередньо в полі зробити висновки про якість родючого шару, судячи з його структури.Однак, останнім часом також багато уваги приділяється біології ґрунту,зокрема того, як ефективно працюють ґрунтові мікроорганізми. А от американські науковці пропонують перевірити «дихання ґрунту». Цей тест був розроблений Ріком Хейні, вченим з Міністерства сільського господарства США в Техаському університеті A & M, а право проводити таке дослідження мають лише акредитовані фахівці.

NB: За словами фахівців, цей тест нагадує вимірювання пульсу у людини, коли багато факторів в сукупності впливають на один параметр. Якщо пульс людини занадто низький або занадто високий, щось з пацієнтом не так. Це те ж саме відбувається і з «диханням» ґрунту.

Тест проводиться за допомогою 24-годинного випробування на викид CO2 в 3-денні або 7-денні періоди. Причому, останні тести не користуються популярністю у аграріїв через високу вартість. Тест може реєструвати рівні концентрації викидів CO2 в 30, 60, 90 або 120 ppm. Чим вище значення, тим активніше працюють ґрунтові мікроби, які переробляють поживні речовини для створення природної підгодівлі коренів рослин. І що інтенсивніші викиди, тим кращий «пульс» ґрунту.

За матеріалами Illinois Soybean Association

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram