Державна фіскальна служба України розпочала підготовку до введення в дію закону щодо запровадження механізму «єдиного вікна» на митниці та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України. Зокрема уже ведеться робота над створенням єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», який спростить подачу дозвільних документів під час митного оформлення.

— Державні органи подаватимуть  дозвільні документи в електронному вигляді на новостворений веб-портал, що дасть право митниці пропускати товари через митний кордон України без додаткових контрольних процедур і забезпечить скорочення часу на проходження контролю, — зазначив в.о. голови ДФС Олександр Власов.


Таким чином підприємцям не потрібно буде подавати митниці паперові примірники дозвільних документів, а отже, не буде необхідності проставляти на цих документах відповідні штампи контролюючих органів, на що витрачається досить багато часу.

Також буде скорочена кількість контрольних органів на кордоні та кількість дозвільних документів, необхідних для митного контролю та митного оформлення товарів.

— Працівники митниць перевірятимуть дозвільні документи, які раніше перевірялися посадовими особами Державної екологічної інспекції, а контролювати рівень радіоактивного забруднення транспортних засобів і вантажів отримали повноваження співробітники прикордонної служби, — розповів Олександр Власов.

Водночас скасовуються санітарно-епідеміологічний та екологічний контроль товарів під час їх переміщення через митний кордон України, а під час вивезення товарів за межі митної території України державні види контролю взагалі проводитися не будуть.Впродовж наступних шести місяців ДФС повинна:

  • затвердити нормативно-технічний документ набір гармонізованих відомостей для надання через єдиний державний інформаційний веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі»;
  • підготувати перелік відомостей, що подаються до «Єдиного вікна» органами державної влади, та визначити зміст та формат цих даних.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram