У грудні українські переробники продовжували підвищувати ціни на генно-модифіковану сою

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-03
Впродовж грудня на українському ринку генно-модифікованих соєвих бобів укріпилилися закупівельні ціни. Про це GrowHow стало відомо з даних моніторингу ІА «АПК-Інформ».

Темпи надходження високопротеїнових соєвих бобів від сільгоспвиробників, як повідомляли оператори ринку, помітно знизились за вказаний період. Разом із сталим попитом олійнопереробних підприємств це надавало основну підтримку цінам. Аналітики зазначили, що ситуація, яка склалася, насамперед була зумовлена тим, що аграрії мали намір реалізовувати вказану культуру пізніше за більш високими цінами.

Водночас, зниження попиту стримувало більш істотне зростання цін. Низка підприємств призупинила закупівлю олійної, адже мала достатні запаси для роботи в середньостроковій перспективі. Крім того, енергетична криза в країні вкрай негативно вплинула на обсяги переробки соєвих бобів, через що переробники не ризикували формувати великі запаси.

NB: Послабленню зацікавленості у виробників також сприяло превалювання на ринку пропозиції олійної з вмістом вологи вище за 12%.

Так, на кінець грудня ціни попиту на ГМ соєві боби під впливом зазначених факторів зросли до 13200-15800 грн/т СРТ, в той час як на початку місяця ще варіювалися в межах 12000-14500 грн\т на тих самих умовах поставки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram