За святкові вихідні у рамках зернової ініціативи з українських портів експортували 432 тис. тонн агропродовольства

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-03
За святкові вихідні 9 суден у рамках зернової ініціативи експортували 432 тис. тонн української продукції для краін Африки, Азії та Європи. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінстерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Зокрема, на шляху до Тунісу балкер HONORINE з 27,5 тис. тонн українського зерна, до Бангладешу відправлено балкер VELVET з 57 тис. тонн пшениці. Також сьогодні, 3 січня, у портах «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» на 19 суден вантажать 630 тис. тонн агропродукції. Нових суден на захід під завантаження не очікується.

— У Босфорі 94 судна очікують на інспекцію (69 суден — порожні під завантаження, а 25 — вже завантажені агропродукцією). Російська сторона в JCC системно гальмує проведення інспекцій. Судна очікують в середньому понад місяць. Утім, балкер T-Med з пшеницею на борту очікує на інспекцію ще з початку листопада минулого року, — зазначили у Мінінфраструктури.

Додамо, що з 1 серпня з портів Великої Одеси вийшли 620 суден, які експортували 16,5 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram