Редакція GrowHow.in.ua 2023-01-30
За підсумками минулого року, у більшості компаній, які входять у Європейську бізнес асоціацію (ЄБА) відбулось падіння бізнесу. Про це GrowHow повідомила пресслужба ЄБА.
29% компаній асоціації повідомили про падіння їхніх доходів у доларах США до 20%. 54% — про падіння на 21% і більше. 6% опитаних зазначили про відсутність змін, і ще 11% — про зростання доходів у воєнний 2022 рік.
У ЄБА зазначили, що цей результат виявився цілковито протилежним довоєнним прогнозам та очікуванням бізнесу. До повномасштабного вторгнення 83% компаній асоціації очікували позитивну динаміку розвитку свого бізнесу у 2022 році. Натомість, за підсумками року, 83% мали падіння.
За даними найновішого опитування, майже вдвічі порівняно з жовтнем збільшилася кількість компаній, що відчули вплив ракетних атак на свою діяльність — з 47% до 89%. Російські обстріли призводять до переривання робочих процесів, скорочення кількості продуктивних годин, складнощів у плануванні, накопичення втоми співробітників, зростання витрат через використання генераторів тощо.
Антирейтинг актуальних викликів бізнесу очолюють перебої з енергопостачанням. Також компанії скаржаться на перебої зі зв’язком та інтернетом й мають проблеми з бронюванням співробітників та виїздом за кордон.
NB: Наразі у 88% компаній-членкинь ЄБА є мобілізовані працівники.
Водночас усі компанії асоціації, що взяли участь у опитуванні, продовжують працювати. Трохи більше половини — 54% — працюють у повному обсязі, решта — з деякими обмеженнями. Серед останніх 44% обмежили географію діяльності, 23% — закрили частину офісів/торгових точок/відділень, а 14% — перевели діяльність в онлайн.
— Внаслідок бойових дій 40% компаній понесли безпосередні втрати. До того ж, 25% мають активи на окупованих територіях. Втрати бізнесу залишаються доволі високими: 32% повідомляють про втрати до $1 млн, 36% — про втрати в діапазоні $1-10 млн, 16% — про втрати більше $10 млн, — розповіли у ЄБА.
З позитивного в асоціації відзначили те, що зростає кількість компаній, яка виплачує співробітникам заробітну плату в повному обсязі. Наразі таких 89%, з яких 25% роблять це з авансовими або додатковими виплатами. Це більше, ніж у жовтні, коли таких було 79%. Однак 8% компаній цього року скорочують розмір оплати праці, 2% — змушені відправляти співробітників в неоплачувану відпустку і ще 5% — вдаються до звільнень.
Також у ЄБА зазначили, що покращується фінансова стабільність компаній. 27% компаній мають фінансові резерви на пів року, 23% — на рік, і 36% — на рік та більше.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram