У травні 2021 року Україна імпортувала 60 тис. тонн цукру-сирцю. Про це інформують в УКАБ з посиланням на дані Державної митної служби. Фахівці зазначають, що завдяки цьому вдалося перекрити дефіцит цукру на внутрішньому ринку.

Зниження обсягів виробництва, відтак і пропозиції цукру на внутрішньому ринку в Україні відбулося минулого року. Така ситуація спричинена скороченням посівних площ з одночасним зниженням врожайності цукрових буряків. Так, з початку 2021 року нестача запасів на складах становила близько 148 тис. тонн цукру.

На початку 2021 року в Україну ввезли 40 тис. тонн безмитного білого цукру із ЄС в рамках угоди про асоціацію Україна-ЄС. У травні 2021 року Україна імпортувала 60 тис. тонн цукру-сирцю з Бразилії, а до кінця червня очікується поставка ще однієї партії в 27 тис. тонн сировини.

В УКАБ зазначають, що на сьогодні потенційний цукровий дефіцит вже майже покритий імпортом, тому цінових стрибків очікувати не варто.

Зважаючи на зростання посівних площ цукрових буряків та поточні сприятливі погодні умови, можна розраховувати на достатній врожай цьогоріч, що дозволяє очікувати певного зниження цін на вересень з початком сезону цукроваріння. Разом з тим, підтримку цінам внутрішнього ринку продовжують надавати високі цінові показники на міжнародних ринках, — прокоментував Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram