Бренд New Holland добре відомий агровиробникам світу інноваційною самохідною технікою. Однак кілька років тому компанія розширила вектор своєї діяльності на сегмент причіпної техніки, придбавши підрозділи Kongskilde Grass і Kongskilde Soil.
Вперше лінійку причіпної техніки під брендом New Holland представили на виставці Agritechnica 2017 року, а у 2019-му було розроблено лінійку причіпних знарядь уже з безпосередньою участю міжнародного бренду.
І ось цього року компанія New Holland продала перший навісний п’ятикорпусний плуг PH5S в Україні — агропідприємству «САНРАЙЗ-Ч», що працює на Чернігівщині. Ми спробували з’ясувати, у чому особливості цього плуга, які враження від новинки на практиці та які його переваги?

Перший власник плуга PH5S компанії New Holland

Агропідприємство «Санрайз-Ч» розташоване в селі Скугарі, що на Чернігівщині, та займається вирощуванням картоплі для виробництва чіпсів. Весь обсяг вирощеної продукції агропідприємство цього року законтрактувало: партнерами чернігівських фермерів є такі відомі компанії як «Монделіс Україна», яка випускає чіпси під ТМ «Чіпси Люкс», а також «Своя лінія» з їхньою ТМ «Чіпстер».

На сьогодні у ПП «Санрайз-Ч» в обробітку 400 гектарів, уся площа під оранкою. Цього року придбали перший в Україні навісний п’ятикорпусний плуг PH5S компанії New Holland.

Леонід Петров, директор ПП «Санрайз-Ч»

— Плуг нам сподобався, з першого ж разу склалося позитивне враження. Ми відразу взяли його в роботу у найважчі умови — на цілину, де окрім всього, було багато зеленої маси. І що цікаво — всього за один прохід плуг відмінно впорався зі завданням: після обертання пласта, на поверхні не залишилося жодної рослинності, — ділиться враженнями від випробування нового знаряддя Леонід Петров, директор ПП «Санрайз-Ч».

Отримавши плуг, завдяки простоті його конструкції, механізатори швидко розібралися в його налаштуваннях, адже регулювання плуга просте та ефективне. Зокрема, зміщення плуга та регулювання ширини першої борозни виконується за допомогою двох окремих шпиндельних стяжних механізмів, або опційно за допомогою регулювального механізму з гідроприводом (завжди регулюється безпосередньо ширина першої борозни). А використання окремих регулювальних механізмів дає змогу налаштувати плуг максимально точно.

У ПП «Санрайз-Ч» добре знайомі з брендом New Holland: у технічному парку господарства багато тракторів New Holland, і саме репутація бренду та понад 165-річний досвід шведського заводу-виробника стали вагомою перевагою зробити вибір на користь цих плугів.

— Ми маємо в себе на господарстві також якісні плуги іншого виробника, та хочу зазначити, що компанія New Holland, попри те, що тільки почала займатися плугами, гідно ввійшла в цей сегмент ринку, — наголошує Леонід Петров. — Оглядаючи техніку на майданчику дилера, я візуально побачив, що плуг New Holland нічим не гірший: якість збірки та матеріалів не поступається конкурентам, рама масивна, міцна — ми нічим не ризикували.

— Окремо хочу зазначити, що ширина плуга на 5 корпусів — 2,5 метра. Це серйозний показник, адже зазвичай на корпус припадає 40-45 см захвату, а тут у нас вийшло 50 см. До того ж нам запропонували привабливу ціну. У будь-якому разі, наступного року плануємо купувати семикорпусні плуги й серйозно розглядаємо плуги компанії New Holland, — розповів керівник господарства.

Досконала конструкція та простота налаштування помножені на відмінну якість сталі

Протягом століть фермери покладалися на плуг як на один із найнадійніших методів знищення бур’янів. Однак переваг оранки багато: перевертання пласта та закриття вологи, заробка пожнивних решток і сприяння вивільненню поживних речовин шляхом мінералізації.

Плуги New Holland виробляють на заводі Överum у Швеції, який має вже понад 165 років досвіду у виробництві цих знарядь. Ці плуги дуже розповсюджені в Європі, особливо на півночі у скандинавських країнах.

NB: Перший плуг New Holland, проданий в Україні — п’ятикорпусний PH5S (P — обертові плуги, H — рама для важких умов роботи, 5 — п’ять корпусів, S — система захисту — зрізний болт).

— Перший запуск плуга в господарстві був на полі з цілиною. Перше, на чому наголосив керівник господарства, — це те, що налаштування плуга не займає багато часу: його налаштували за 15 хвилин з першого разу, — розповів Віталій Каплюк, продукт-менеджер компанії New Holland в Україні та Молдові.

Розробники плуга відразу вибудували просту та логічну систему регулювання зміщення та ширини захвату першого корпусу. Все регулювання механізатор легко здійснює вручну без використання гідроприводу, що важливо одне регулювання не впливає на інше.

До прикладу, глибину оранки можна регулювати як вручну, так і гідравлічно. Ручне регулювання  здійснюється за допомогою спеціального руків’я, яке легко обертається та не потребує додаткових інструментів. Гідравлічне регулювання особливо ефективне для запобігання утворенню глибоких борозен із внутрішньої сторони розворотної смуги.

На сьогодні у портфоліо компанії New Holland є вісім моделей плугів навісного типу для агрегатування з тракторами різних типів від еквівалентних моделям серії T4S до серії T8, потужністю від 55 до 360 к.с.

— Компанія New Holland знайшла компроміс між ідеальною роботою плуга та споживанням енергії трактора: завдяки конструктивним особливостям корпусу та попри потужну раму, енергозатрати на роботу з цим знаряддям невеликі. У ПП «Санрайз-Ч» на цілині трактор легко працював на оборотах 1700 і ще відчувався запас потужності, попри те, що орали на глибину 28-30 см. Це зберігає і ресурс трактора, і основне — економить витрату пального, — наголосив Віталій Каплюк.

Корпуси плуга відмінно працюють за будь-яких умов на важких і легких ґрунтах, з післяжнивними рештками чи без них. Плуги можуть бути з перистими або суцільними відвалами. Виробник пропонує два варіанти долота: накладне двостороннє та вкладне одностороннє.

Моделі XLD та XSD формують широку борозну, що дає змогу використовувати на тракторі шини багатьох типорозмірів.

Плуги New Holland характеризуються довговічністю, завдяки своїй конструкції. На балках основної рами, які виготовлені зі загартованої сталі немає зварних з’єднань, а пластини жорсткості закріплені за допомогою болтів. Водночас зношувані деталі недорогі та замінні виготовлені з високоякісної шведської вуглецевої та загартованої сталі. Задля контролю технології виготовлення всі зношувані деталі виробництва компанії New Holland.

— Шведська сталь знаменита в усьому світі своєю якістю. Цей плуг конструктивно досконалий: потужна рама та стійки, на балці основної рами немає жодних зварних з’єднань, адже кожен зварний шов — це концентратор напружень та ймовірне місце майбутніх тріщин. Відсутність зварних швів означає, що структура металу ніде не зазнає змін через нагрівання. Рама залишається гнучкішою та міцною, що надважливо, адже в процесі роботи плуга найбільші навантаження завжди передаються саме на раму, — пояснив продукт-менеджер компанії New Holland.

Всі плуги New Holland мають у своїй заводській комплектації систему захисту від перевантажень зі зрізними болтами або з автоматичним механізмом відведення та повернення корпусів у робоче положення.

— Також хочу зазначити, що плуг характеризується високою якістю обробітку, корпуси плуга та передплужник відмінно справляються зі своїм завданням, — поділився враженнями власник новинки Леонід Петров.

До слова, виробник плуга компанія New Holland пропонує три типи передплужника, які оснащені запобіжним механізмом зі зрізним болтом. Головним призначення передплужника є підрізання і перевертання верхнього шару ґрунту. Післяжнивні рештки повністю загортаються у ґрунт і не видніються на поверхні поля після оранки. А для оранки землі з великою кількістю післяжнивних решток на поверхні рекомендовано встановлювати дискові ножі, які подрібнюють рештки, розрізаючи їх зверху.

ТОП-7 переваг навісних плугів New Holland

 1. Проста в користуванні система регулювання для швидкого та безпомилкового налаштування плуга:
 • просте та інтуїтивно зрозуміле регулювання та налаштування;
 • регулювання ширини захвату першого корпусу, яке не впливає на регулювання зміщення.
 1. Широкий вибір корпусів власного виготовлення з оптимізованою енергоємністю:
 • для різних типів ґрунту, різної глибини оранки та широких борозен;
 • з міцними долотами для швидкого прорізання ґрунту.
 1. Центр ваги завжди розташований дуже близько до трактора, завдяки широкому вибору тягових балок за довжиною і розміром:
 • можливість оранки з тракторами меншого класу потужності;
 • на перед трактора не потрібно встановлювати більше противаг.
 1. Немає зварних з’єднань на тяговій балці плуга, використання болтових з’єднань для встановлення посилювальних накладок та інших елементів жорсткості:
 • балки з профілю зі загартованої сталі забезпечують високу питому міцність конструкції плуга;
 • кріплення всіх стійок плуга з охопленням основної балки рами за допомогою U-подібних кронштейнів.
 1. Башта плуга з пустотілою поворотною віссю із втулкою або голчастими підшипниками:
 • зусилля, яких зазнає поворотне з’єднання в процесі обертання плуга, розподіляється на максимально велику площу підшипника;
 • всі гідравлічні шланги проходять усередині поворотної осі, що захищає їх від защемлення та пошкоджень.
 1. Швидкорознімне кріплення поперечної осі навісного пристрою з регулюванням вертикального положення:
 • швидке та безпечне агрегатування плуга з трактором;
 • завжди можна відрегулювати для оптимальної передачі потужності двигуна на ґрунт.
 1. Потужна дилерська мережа, на складах якої завжди є в наявності рекомендований список запасних частин до всієї лінійки техніки New Holland.

Марія ХРУНЬ
Тетяна ТИМОШЕНКО

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram