Цьогоріч холодний початок весни і її дощове закінчення з переходом у не менш дощовий червень зафіксовані практично по всій території України. Для ягідників така погода не особливо сприятлива, адже може суттєво знизити урожайність ягід. Однак для тих, хто вирощує жимолось є гарна новина експерти ринку вважають, що цьогорічні затяжні дощі не вплинуть на кількість урожаю цієї ягоди.

Фахівці з проєкту EastFruit вважають, що погодні чинники максимум вплинуть на терміни масового збирання врожаю жимолості в господарствах, а прохолодна дощова погода ідеальна для вегетації культури.

Найнесприятливішим для виробництва жимолості погодним явищем є стійка спекотна і суха погода з високими температурними показниками. Оптимальніших умов для культури, аніж прохолодна і дощова погода не існує, — зазначив Олександр Ярещенко з Національного інституту садівництва України.

Виробники жимолості також констатують, що низькі температури минулої зими, нестандартно прохолодна перша половина весни і похмурий дощовий початок літа не зашкодили насадженням жимолості, і, відповідно, не вплинули на обсяг майбутнього врожаю ягід у господарствах.

Щоправда, учасники ринку та екперти відзначають можливий вплив погоди на смакові властивості плодів жимолості — відсутність ясних сонячних днів в період дозрівання  може спричинити надмірну кислотність плодів. Особливо, зважаючи на те, що більшість культивованих сортів ягоди в Україні і так складно назвати суперсолодкими.

— На сьогодні можна чітко констатувати зміщення сезону масового збору жимолості як мінімум на 7-10 днів, порівняно з минулим роком, — повідомив Михайло Слєсарчук з ТОВ “Екогаличпродукт”. — Ягода на кущах вже досягла необхідного розміру і лише кілька сонячних днів пришвидшили б її дозрівання. Щодо втрат ягід під час зимування та прохолодної весни, то у нас вони не зафіксовані.

Зазначимо, що комерційне виробництво жимолості в Україні географічно зосереджене у північних та центрально-північних областях Харківській, Київській, Житомирській, Хмельницькій, Львівській і Волинській. Це не випадковість, адже через теплий клімат культуру практично неможливо вирощувати у південних регіонах.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram