Цьогоріч в Україні не планують вносити масштабні зміни до податкового законодавства. У пріоритеті у цьому напрямі імплементація без шоків для бізнесу вже діючих нововведень, зокрема, щодо РРО та пакету анти-BEPS.

Про це повідомив Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час зусрчі з представниками Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

За його словами, точкові зміни до податкового законодавства можуть бути, але глобальних ініціатив типу законопроєкту №5600 не планується. Очікують, що позитивним винятком стане зниження податкового навантаження на доходи фізичних осіб. Для реалізації цього розглядають два варіанти:

  • зниження ставки ПДФО (при цьому ЄСВ залишається, а військовий збір скасовується);
  • об’єднання трьох обов’язкових платежів у один.

Проте, який з них підтримають поки невідомо. У ЄБА зазначили, що такі зміни можуть супроводжуватись істотними змінами до механізмів адміністрування податків та зборів.

NB: Данило Гетьманцев також зазначив, що цього року не планується підняття жодних податків, хоча через інфляцію можливі деякі корективи.

Водночас, за його словами, розглядають можливість впровадження податку на виведений капітал для обмеженого кола осіб з оборотом до 200 млн грн на рік. Очікується, що він застосовуватиметься опціонально: платники податку матимуть змогу обирати між податком на виведений капітал та “звичайним” податком на прибуток підприємств.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram