BEDNAR FMT – 25 років з часу заснування: частка ринку, досягнення і виклики

Цього року виповнюється двадцять п’ять років з часу заснування компанії BEDNAR FMT. Компанія, заснована 1997 року під назвою Strom Export s.r.o. як торгова компанія, придбала свій перший виробничий цех у Рихнові-над-Кнежноу (Чеська Республіка) 2006 року. Того ж року компанія досягла обороту 120 мільйонів чеських крон, маючи в штаті приблизно двадцять працівників. До 2006 року компанія була «простим» посередником між виробником і фермером без будь-яких виробничих потужностей, але з чітким баченням сучасного сільського господарства.

Виробництво – це живий механізм. Що вдалося і з якими підводними каменями впоралися?

Зростання компанії та безперервне збільшення обсягів виробництва вимагають нових процедур управління роботою. 2021 року в BEDNAR FMT впровадили інформаційно-контрольну систему на виробництві. Це значно підвищило продуктивність і ефективність праці. Для управління такою кількістю працівників та об’єктів потрібен систематичний контроль. Керівництво компанії отримує щоденну звітність про роботу окремих робочих місць. Наприклад,  можна вирішувати проблеми, що виникають у процесі виробництва, та ефективніше планувати виробництво. Побудова якісної інформаційної системи залишається пріоритетом.

Запуск напівавтоматизованого складу та розширення інших автоматизованих вертикальних складів було важливим заходом у підвищенні ефективності праці та прискоренні окремих етапів виробництва. Дві третини виробів від загальної місткості складу (крім каркасних конструкцій) зберігаються за напівавтоматизованою або автоматизованою технологією. Зростання інтересу до сівалок OMEGA та EFECTA CE спонукало реконструювати велику складальну лінію. У компанії збільшили кількість робочих місць, необхідних для складання агрегатів, щоб задовольнити попит клієнтів.

Наприкінці 2021 року завершили будівництво нової вантажної брами з приміщеннями для відділу відвантаження техніки. Нова вантажна брама – це не лише представницький вхід, також збудовано приміщення для водіїв (роздягальні, душові, кімната відпочинку).

– Нам приємно, що компанія BEDNAR FMT відома як перспективний і стабільний роботодавець у регіоні. Це знайшло відображення у підборі та забезпеченні достатньої кількості працівників на всіх рівнях виробництва – від професійних робітників до керівних посад, – розповів Войтех Беднар, директор з виробництва BEDNAR FMT.

– Як і більшість промислових компаній, наша компанія стикається з багатьма труднощами, особливо з постійними проблемами з ланцюгом поставок. Використання деяких позицій потрібно оцінювати та замовляти з терміном поставки від десяти до шістнадцяти місяців. Зростання цін постачальників також негативно впливає на прибуток компанії. Здебільшого це – підвищення цін на витратні матеріали або відсутність деяких металургійних матеріалів. На ціни постачальників також вплинули зростання вартості енергії та підвищення заробітної плати.

Яким був 2021 рік для BEDNAR FMT: торгівля та розбудова дистриб’юторської мережі

2021 року BEDNAR FMT завершила економічний рік з рекордним оборотом, який перевищив 2,5 мільярда крон. Проти 2020 року це збільшення на 17% і це в 21 раз більше, ніж 15 років тому. Компанія досягла рівня товарообігу провідного чеського виробника тракторів і на шляху до того, щоб стати найбільшим виробником сільськогосподарської техніки під власною торговою маркою в Чехії. Загалом 450 співробітників зробили внесок у досягнутий оборот минулого року.

За останні п’ять років BEDNAR FMT стала компанією з узгодженим портфелем агрегатів для обробітку ґрунту, посіву, внесення добрив та мульчування. Техніку розповсюджують через глобальну торговельну мережу переважно з дилерами преміум-класу, які мають чітку бізнес-стратегію, засновану на максимальній турботі про кінцевого клієнта.

З погляду географічного розміщення продажі BEDNAR FMT становлять: 7% в Чехії, 49% в ЄС (за межами Чехії), 35% в інших країнах за межами ЄС, 9% на інших континентах. Довгострокова мета компанії полягає у створенні сильного третього рівня збуту на інших континентах, який би перевищив 30% загального обсягу продажів, крім ЄС та інших країн.

– Новий 2022 рік знову ознаменований значним збільшенням замовлень. На сьогодні замовлення вже становлять суму 3,2 мільярда крон. Ця цифра є доказом того, що ми відіграємо значну роль у сфері виробників причіпної сільськогосподарської техніки, що техніка BEDNAR має все більший попит серед аграріїв, а авторизовані партнери з продажу зацікавлені в представленні техніки BEDNAR FMT на місцевих ринках, – заявив Ян Беднар, директор з продажу BEDNAR FMT.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram