Цьогоріч суттєво подешевшали основні складові для виробництва комбікормів

Українські комбікормові заводи, котрі не зазнали окупації, вже майже відновили роботу на довоєнному рівні. Про це повідомили в УКАБ.

Водночас експерти констатували, що є ті підприємтва, які не змогли втримати позиції і втратили виробничі потужності. У кожному разі заводам зараз складно повноцінно працювати через постійне збільшення курсу іноземної валюти та ріст цін на енергоресурси. Все це вагомо впливає на кінцеву собівартість продукції.

Разом з тим, за словами аналітика УКАБ Максима Гопки, блокада морських портів спричинила в Україні великий надлишок зерна. Відповідно, головні складові корму подешевшали порівняно з минулим роком. Станом на липень 2022 року їх вартість зменшилася на 40%.

Проте, для виробництва комбікормів ще потрібні мікроелементи, вітаміни та інші кормові добавки, котрі переважно імпортуються в Україну. Ціни на такі складові в середньому зросли на 20-25% (порівняно з липнем 2021 року).

— Причиною такого стрімкого зростання є зміна логістичних шляхів, вартість валют, девальвація гривні, здорожчання логістичних витрат та ризики під час ввезення закордонної продукції в Україну внаслідок бойових дій. До повномасштабної війни основна частина перевезень відбувалась через морські порти в контейнерах з подальшим сухопутним транспортуванням до складів. Наразі, коли українські порти не працюють, постачальникам амінокислот з Китаю доводиться зупинятися в портах Румунії, Польщі або Туреччини, щоб далі переходити на сухопутну логістику, а це в свою чергу займає більше часу та фінансових витрат, — пояснив Максим Гопка.

Експерт додав, що вітаміни, які і раніше імпортувалися з ринку Європи сушею також подорожчали, адже логістика контейнерів зросла у ціні у 2-2,5 рази. Однак ціни на ринку кормів в цьому сезоні залишаються досить низькими. Експерти вважають, що частково така ситуація є сприятливою для українського тваринництва.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram