Аграрії просять державу допомогти у фінансуванні польових робіт

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до Прем’єр-міністра України, Міністерства фінансів та Міністерства аграрної політики та продовольства з проханням підтримати українських аграріїв та розглянути можливість їх забезпечення дешевими кредитними ресурсами. Про це повідомила пресслужба ВАР.

У звернені зазначили, що українським сільгоспвиробникам бракує фінансових ресурсів на проведення осінньої збиральної та посівної кампанії, а також на операційну діяльність у тваринництві.

— Український фермер усі наявні фінансові ресурси інвестував у весняну посівну та поточну збиральну кампанію… Однак обсяг експорту українських агропродовольчих товарів є незначним у порівнянні з довоєнним періодом. Пересічний аграрій змушений реалізовувати минулорічний урожай за вкрай низькими цінами, що інколи є нижчими його собівартості. І цих коштів подекуди не вистачає навіть на проведення збирання ранніх зернових, — йдеться у зверненні.

Аграрії зазначили, що у найближчі місяці мусять віднайти фінансові ресурси на осінню збиральну та посівну кампанію, а також на погашення раніше взятих кредитів, що в поточних умовах є неможливим. Таким чином усі учасники сільськогосподарського виробничого процесу зараз на межі виживання через брак фінансових ресурсів. У ВАР додали, що це ставить під загрозу подальше ведення аграрного бізнесу в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram