Цьогоріч аграрна експортна виручка скоротилась на 16%

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-28
Цьогоріч експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становитиме близько $23,3 млрд — на 16% менше аналогічного показника минулого року. Про це GrowHow повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ).

Експерти зазначили, що на початку 2022 року на фоні потенційного нападу росії на Україну експортні відвантаження були суттєво збільшені. Цьогорічний січневий показник експортної виручки вдвічі перевищив показник січня 2021 року. Це дозволило уникнути ще вагомішого розриву в річних показниках.

Найбільше зменшення надходження експортної виручки зафіксували на початку повномасштабної війни — у березні та квітні 2022 року. Згодом надходження поступово зростали відповідно до темпів налагодження роботи альтернативних маршрутів та початку роботи «зернового коридору».

ТОП-5 позицій найбільшої експортної виручки у 2022 році становлять традиційні для України експортні продукти:

  • кукурудза;
  • соняшникова олія;
  • пшениця;
  • ріпак;
  • насіння соняшнику.

Останнє є винятком, оскільки раніше насіння соняшнику перероблялося на території України. З початком ж війни переробка скоротилася через тимчасове блокування морських шляхів, що і призвело до експорту безпосередньо сировини.

В УКАБі зазначили, що продукція АПК вже давно займає значну частку в експортній виручці і в поточних умовах вона продовжує збільшуватися. Так, в листопаді 2022 року ця частка становила 68%. Основна причина такого зростання — це, з одного боку, значна зацікавленість світового товариства в сільськогосподарській українській продукції, а з іншого — більш ніж достатня її кількість в Україні, що значно перевищує внутрішні потреби.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram