Три важливі цьогорічні закони для урегулювання земельних відносин в умовах воєнного часу

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-28
Комітет з питань аграрної та земельної політики виділив три основні цьогорічні закони для урегулювання земельних відносин в Україні. Про це GrowHow повідомила пресслужба Верховної Ради України.

Перш за все йдеться про ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”. Він визначив спеціальне регулювання земельних відносин на період воєнного стану. Зокрема, щодо спрощення набуття прав користування на земельні ділянки с.-г. призначення в умовах воєнного стану для їх раціонального використання.

Ще одним важливим документом цьогоріч став ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану”. Він покликаний спростити передачу в оренду земельних ділянок державної та комунальної власності. Насамперед йдеться про ділянки для розміщення переміщених (евакуйованих) із зони бойових дій виробничих потужностей підприємств, об’єктів критичної інфраструктури та розміщення об’єктів для тимчасового перебування ВПО.

Третім в аграрному комітеті виділили ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель”. Він, зокрема, передбачив перехід від запровадженого в умовах воєнного стану тимчасового до довоєнного прозорого порядку передачі в користування (оренду) с.-г. земель. Також Закон доволив в умовах воєнного стану безоплатну приватизацію земельних ділянок, на яких розташовані будівлі, споруди, які перебувають у приватній власності, і земельних ділянок, які передані громадянам у користування до набрання чинності Земельним кодексом України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram