Цього сезону не варто очікувати низьких цін на яблука — садівники

Скорочення пропозиції сезонних фруктів на українському ринку провокує зростання відпускних цін та збільшення попиту на яблука. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Ще однією причиною подорожчання яблук, на думку учасників ринку, є те, що зараз у продаж надходять яблука пізніх сортів, які мають кращі якісні характеристики, ніж літні. Також підтримує ціни дощова погода, яка стримує збір яблук.

За даними щоденного моніторингу проєкту, сьогодні українські садівники відвантажують яблука по 8-12 грн/кг ($0,22-0,33/кг), що в середньому на 25% дорожче ніж тижнем раніше. При цьому, за словами самих виробників, підвищений попит мають яблука сортів «Гала» і «Голден». Відпускні ціни на них коливаються у діапазоні 10-14 грн/кг ($0,27-0,38/кг).

Водночас аналітики зазначили, що попри подорожчання, відпускні ціни на яблука в Україні фактично відповідають ціновому рівню минулого року. При цьому, ключові гравці ринку впевнені, що цього сезону не варто очікувати низьких цін на яблука. Свою думку вони аргументують зниженням валового збору та обмеженою пропозицією якісних яблук.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram