Коридори солідарності ЄС для українського зерна ефективно працюють — єврокомісар

На думку комісара сільського господарства ЄС Януша Войцеховського, коридори солідарності для української агропродукції ефективно спрацювали. Таким чином, українське зерно не має впливу на ринок ЄС. Про це він написав у Twitter.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, яке змусило перелаштувати експорт української агропродукції, фермери зі східних країн ЄС були занепокоєні можливими негативним впливом української продукції на їхні ринки. Януш Войцеховський запевнив, що такого впливу немає, оскільки українське зерно через європейські країни їде на треті ринки.

— Коридори солідарності ЄС запрацювали, експорт зерна з України сухопутним транспортом зріс з 200 тис. тонн у березні до 3 млн тонн у серпні. З квітня по серпень Україна експортувала 11,6 млн тонн зерна + 3 млн тонн через Чорне море після відкриття “зернових коридорів”, — зазначив політик.

Він додав, що більша частина цього експорту, загальним обсягом понад 14 млн тонн, припадає на країни Африки та Азії. Обсяг ж українського експорту на ринок ЄС близький до довоєнного рівня, без будь-якого негативного впливу на ринок.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram