За даними Державної служби статистики України, експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2018 року залишився майже на рівні минулорічних показників за відповідний період і становить близько 13 млрд дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.



За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, частка експорту агропродовольчої продукції в загальному експорті України за результатами 9 місяців 2018 року продовжує перевищувати 37%.

Визначальні позиції у товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту традиційно посідають кілька груп сільськогосподарської продукції.

Найбільші за вартісними обсягами 4797 млн дол. США зарубіжні поставки зернових культур. Експорт олії, в основному, соняшникової, становить 3130 млн дол. США. Насіння олійних, в основному завдяки ріпаку та сої, на ринку країн світу було продано на суму 1339 млн дол. США.

Сукупна частка цих видів продукції становить близько 80% вартісних обсягів вітчизняного аграрного експорту, зауважив науковець.

Водночас, за його словами, за січень-вересень 2018 року проти торішніх показників за відповідний період зросли обсяги експорту в натуральному виразі цілої низки продуктів харчування. Зокрема, обсяги експорту яблук і груш зросли більш, ніж утричі проти показників за січень-вересень 2017 року з 9 тис. т до 29 тис. т. Ріпакової олії експортували 101 тис. т проти 53 тис. т за дев’ять місяців торік.



Це забезпечило відчутне зростання вартості цих продуктів у загальній структурі українського агропродовольчого експорту, повідомив експерт.

У січні-вересні 2018 року зросла вартість експортних поставок волоських горіхів з 39 млн дол. США до 69 млн дол. США. Це зумовлено переважно зростанням цін на згадані види агропродукції, пояснив Микола Пугачов.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram