Хоча гліфосат використовувався з 1974 року, останнім часом ця активна діюча речовина гербіцидів зазнає інтенсивної атаки в США. Стимулом для цього, найімовірніше, став вирок суду присяжних Каліфорнії у справі Дейна Джонсона, який заявив, що застосування гербіцидів з гліфосатом викликало у нього рак. І хоча спочатку суд присяжних виніс рішення щодо Bayer про відшкодування шкоди в розмірі 289 млн доларів США, а потім після апеляції сума була зменшена до 78 млн доларів, це рішення також буде оскаржено нинішнім власником гліфосату, Bayer. Тим часом ще кілька тисяч аналогічних судових процесів знаходяться в стадії розгляду.Водночас багато експертів вважають, що питання про безпеку гліфосату має значно глибше підґрунтя, ніж це може здатися на перший погляд. Його витоки можна прослідити в Європі. Про це під час спеціального брифінгу на тему гліфосату, який проводив Bayer в рамках свого заходу «Майбутнє сільського господарства» в Дюссельдорфі, у вересні цього року, заявив Білл Рівз, менеджер з питань політики регулювання і наукових досліджень Bayer. За його словами, війна з гліфосатом це не просто «недовіра до гербіциду».

— Це політична молекула, заявив Рівз. Це не тільки символ Monsanto, це символ сучасного сільського господарства. У США кампанія проти гліфосату стала способом привернути увагу споживачів до ГМО. Споживачі можуть не зовсім розуміти, що таке ГМО і в чому їх шкода (якщо вона є взагалі), але коли ви робите ставку на хімікати, які використовуються для їх вирощування, в цьому випадку гліфосат, ця пастка дійсно працює.

Інший спікер Гай Сміт, заступник директора Національної спілки фермерів в Сполученому Королівстві Великобританія і виробник культур, погодився з цією точкою зору.

— Це все через ГМО. Гліфосат політична молекула, і на нього нападають, щоб вивести ГМО з Європи. Дивно, що інші, небезпечніші хімічні речовини, які дуже шкідливі навіть в невеликих дозах, що не отримують такої ж уваги громадськості, що і гліфосат, сказав Сміт.

Він зазначив, що особисто вітає створення по всій Європі груп, зацікавлених в захисті гліфосату і компанії, яка його виробляє. Більшість таких груп повинні представляти собою агровиробники та науковці, які вивчали його безпечність.

— Важливо, щоб фермери продемонстрували, як професійно і безпечно вони використовують пестициди, сказав Сміт і додав, що боротьба за захист використання гліфосату повинна бути пріоритетом по обидва боки Атлантичного океану і по всьому світу.— Якщо ми втратимо гліфосат, ми програємо битву проти багатьох бур’янів, попередив він.  Ми повинні сприймати кампанію проти гліфосату серйозно, тому що, ми ризикуємо отримати заборону на важливі інструменти сучасного сільського господарства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram