У цьому році Україна може посісти третє місце в світі за валовим збором волоського горіха. Про це повідомив Президент асоціації горіхівників України Володимир Пахно, передає АгроЮг.

За словами Володимира Пахна, у цьому році очікується рекордний урожай волоського горіха — понад 120 тис. тонн.

— У цьому році Україна зможе зайняти 3 місце в світі за валовим збору волоського горіха. Ми плануємо зібрати рекордний урожай — більше 120 тис. тонн волоського горіха, — каже Пахно.


За його словами, близько 70% грецького горіха експортується. У той час, як фундук в основному спрямований на внутрішній ринок.

— Ми запланували посадку волоського горіха на площі 2000 га, але вже ця цифра буде більше — приблизно 2180 га буде висаджено під горіхом в цьому році — це і волоський горіх і фундук, — повідомляє Президент асоціації.

Горіхові насадження збільшуються у всіх регіонах України. Більш активно, за словами Володимира Пахна, насадження збільшуються у Вінницькій, Закарпатській, Львівській, Дніпропетровській та Херсонській областях.

— Єдине за кліматичними умовами Північ — це більше фундук, а волоський горіх висаджується по всіх регіонах України, крім цих самих північних регіонів, — уточнює Пахно.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram