Олія з цибулі може бути ефективним засобом для відлякування морквяної мухи. Засіб голландської фірми Bionext дозволено використовувати на всій території ЄС як екологічно дружній та безпечний для людей і тварин. У 2007 р. ініціативна група голландських органічних виробників спільно з дослідниками з університету в Вагенінгене (Нідерланди) встановила, що закопані по периметру поля банки з олією цибулі дезорієнтують морквяну муху Рsila rosae — менше мух знаходять рослини моркви і відкладають менше яєчок. При цьому використовувалася звичайна харчова цибульна олія, яку в харчовій промисловості зазвичай додають в супи і соуси, пише AGF.

Олія цибулі не є засобом захисту рослин, а належить до так званих підручних засобів. Хоча їхній список також повинен бути офіційно зареєстрований, але сам процес реєстрації набагато простіший. Фірма Bionext за підтримки міністерства сільського господарства, рибництва та продовольства Нідерландів і групи добровільних експертів зібрала досьє про застосування цибульної олії як діючої речовини. Це досьє було закінчено на початку 2017 року і подано в EFSA — незалежну наукову комісію Єврокомісії, яка прийняла рішення про дозвіл застосування речовини на необмежений термін на всій території ЄС.Так у чому ж суть? При боротьбі з морквяної мухою застосовуються інсектициди, якими обприскують всі рослини на полі і в значній мірі саму поверхню поля. В результаті частина популяції шкідника гине. Оскільки механізм дії інсектицидів часто один і той же, а вибір активних речовин невеликий, що суттєво підвищує ризик виникнення резистентності у шкідників. Водночас в органічному виробництві застосування хімічних інсектицидів взагалі не допускається.

Олію цибулі отримують з відходів переробки цибулі та використовують в харчовій промисловості. При її застосуванні муха не гине, а просто летить з поля. Замість суцільного обробітку на полі розміщують 4-8 ємностей на 1 га. Застосування цибулевої олії знижує ризик виникнення резистентності у шкідника, що є основою інтегрованого захисту рослин.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram