Ціна на український ячмінь досягла рекордного рівня з 2014 року та є на 27% вищою, аніж у цей час торік. Зокрема в глибоководних портах України на умовах постачання FOB вартість ячменю збільшилась до 208-218 дол. США/мт, повідомляє «Український клуб аграрного бізнесу».

Світове виробництво ячменю у 2017/2018 МР скоротилося до 142,4 млн тонн, що на 3,5 млн тонн менше показника минулого року. Це в свою чергу спровокувало певне зростання цін.

NB: Водночас ключовим фактором стабільного зростання цін на ячмінь за останні кілька місяців став нестабільний попит з Саудівської Аравії, яка є ключовим імпортером цієї культури. До прикладу за 2017 рік Україна відвантажила у цю країну 2,07 млн тонн ячменю, що склало 57% від загального обсягу експорту.

Натомість цього року попит з Саудівської Аравії нестійкий, і хоча тендери на закупівлю проводяться нечасто, проте обсяги є досить значними. До прикладу на останньому тендері Зернова організація Саудівської Аравії оголосила про закупівлю 1 млн тонн ячменю, а на попередньому було закуплено 0,96 млн тонн.