Скорочення виробництва ріпаку в ЄС спровокувало зростання цін на ріпак до 380 €/т. При цьому переробники на разі  віддають перевагу дешевшій сої, імпорт якої до ЄС за прогнозами в цьому сезоні виросте на 1,5 млн т до 15,2 млн т. Як наслідок, ціни на ріпак на Euronext минулого тижня знизились на 3 €/т до 372 €/т або 432,8 $/т.

Україна з початку року вже експортувала понад 1 млн т ріпаку, і ще планує експортувати щонайменше 1,3 млн т, проте попит на ріпак продовжує падати через зменшення кількості учасників ринку, які ведуть закупівлю. Закупівельні ціни на український ріпак залишаються на рівні 420-422 $/т або 13800-13900 грн/т з доставкою в порт. При цьому попит з боку переробників майже відсутній, оскільки вони почали приймати сою та соняшник нового врожаю.Що стосується сої, то на ціни на цей товар тиснуть прогнози збільшення урожаю в США.Аналітики агенції Informa Economics збільшили прогноз врожайності сої в США до 52,9 бушеля/акр, що на 1,3 бушеля/акр більше серпневого прогнозу USDA, а оцінку валового збору підвищили до рекордних 127 млн т. Експерти брокерської компанії Allendale, Inc оцінюють врожайність сої в США на рівні 52,2 бушеля/акр, а валовий збір на рівні 126,1 млн т (проти 124,8 млн т USDA).

Додатково ціни на сою падають через прогноз скорочення імпорту сої Китаєм, зумовлений зниженням попиту на соєвий шрот з боку виробників свинини, які постраждали від свинячого грипу.

За матеріалами GrainTrade

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram