Команда науковців із Массачусетського технологічного інституту розробила систему зменшення розміру крапель рідини при обприскуванні посівів для забезпечення максимального результату при внесенні ЗЗР та інших речовин. Дослідники зазначили, що розмір крапель при внесення добрив чи пестицидів має суттєве значення, адже великі краплі менше схильні до впливу вітру, який може відносити їх у іншому напрямку, а дрібні краплі частіше затримуються на рослині, а не відскакують від листків як великі.

Під час низки досліджень, коли вчені намагались вивести ідеальний спрей із ідеального розміру краплинами, яких не відноситиме вітром, і які стійко чіплятимуться рослин, вони встановили після форсунки обприскувача тонку сітку з отворами, які в тисячі разів менші за розмір крапель.
— Зазвичай менше 5% розпорошених рідин досягають цілі і залишаються на поверхні, 95% або більше витрачаються даремно. Близько половини рідини розвіюється вітром, не досягаючи мети, а інша половина відбивається від рослини. Залишки пестицидів, які не досягли своєї цілі, потрапляють у землю, а це означає втрати дорогих хімічних речовин, а також забруднення навколишнього середовища. Тим більше, дрібні краплини не можуть пошкодити або послабити рослини, — пояснив необхідність дослідження професор Кріп Варанасі.
Саме для економії та збільшення ефективності науковці намагалися створити ідеальний розприскувач, який би подрібнював краплини, сприявши якомога ефективнішому використанню ЗЗР. Для своїх експериментів науковці в основному використовували загальнодоступну і недорогу тонку сітку з нержавіючої сталі.
Дослідники вважають, що в разі розгортання сітки над культурою, що часто роблять для захисту рослин від шкідників, або прикріплення її до каркасу обприскувача, фермер міг би просто використовувати звичайний обприскувач, який продукує великі краплі. При досягнення ними сітки, вони б ділились на дрібні, що збільшувало б їхню ефективність.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram