Цього тижня пшеничні котирування в Парижі оновили 6-тижневий мінімум під тиском біржі в Чикаго, де триває падіння. Проте ціни незначно підтримав євро, що почав слабнути.

Грудневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на паризькій біржі знизилися на 0,25 €/т до 198,5 €/т або 225,05 $/т. Пшеничні біржі США в середу торгували з мінусом під тиском міцного долара та незадовільного експорту, проте перед завершенням сесії спекулянти вивели Чикаго в невеликий плюс. Експерти очікують, що експортні продажі пшениці з США за тиждень сягнуть 200-500 тис. т. Про це повідомляє GrainTrade.Грудневі ф’ючерси на пшеницю на біржах США знизилися:

  • на 0,55 $/т до 181,24 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 0,83 $/т до 209,16 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

При цьому виросла на 0,28 $/т до 183,90 $/т м’яка озима SRW-пшениця в Чикаго.

Ціни на причорноморську пшеницю також знизилися слідом за падінням біржових цін та під тиском низького попиту з боку країн-імпортерів, що вже придбали необхідні їм до лютого-березня обсяги. Так, на базисі FOB-ціна на пшеницю з протеїном 12,5% опустилася на 1-2 $/т до 225 $/т, пшеницю з протеїном 11,5% до 218 $/т, фуражну до 210 $/т.

В Україні ціни попиту на пшеницю в портах продовжують зростати через обмежену кількість пропозицій, обумовлену підвищенням тарифів на автомобільні та залізничні перевезення, а також дефіцитом зерновозів, які залучені до збирання кукурудзи. Навіть після завершення збирання врожаю тарифи на перевезення навряд чи знизяться, оскільки до портів буде активно перевозитись кукурудза.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram