В Австралії науковці ведуть список гліфосатостійких рослин і намагаються з’ясувати причину виникнення цієї тенденції. Так, Tridax procumbens (тридакс лежачий, ромашка) став 13-м видом, який буде занесений до австралійського переліку стійких до гліфосату рослин.Стійка популяція була зібрана з плантації сандалового дерева в Австралії, де протягом багатьох років практикується гербіцидна програма, заснована на регулярному застосуванні гліфосату. Про це повідомляє AgroPages.

Під час структурного моделювання з’ясувалося, що стійкість до гліфосату була пов’язана з точковою мутацією амінокислоти в послідовності EPSPS в ділянці Thr-102.

Tridax procumbens є притаманною рослиною для таких регіонів як Північна і Південна Америка та інвазивним бур’яном в тропічних і субтропічних регіонах, зокрема і Австралії, де він поширений на пасовищах, полях тощо.Тридакс лежачий дуже сприйнятливий до гліфосату, коли перебуває на ранній стадії розвитку. Як тільки рослина досягає зрілості і формує кореневу систему, цей вид стає дуже складно контролювати.

Природна толерантність рослини до гліфосату на більш пізніх стадіях росту привертає увагу науковців, які працюють над питанням, як бур’яни виробляють опір пестицидам.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram