Напередодні виходу лютневого балансу USDA по пшениці біржові котирування продовжують опускатися, оскільки аналітики не прогнозують суттєвих змін балансу, а ціни на пшеницю на фізичних ринках падають під тиском скорочення експорту та збільшення пропозицій російської пшениці.

Покупці зменшують закупівлі в очікуванні зниження цін на тлі збільшення пропозицій російської пшениці та зростання конкурентоспроможності європейського зерна завдяки низькому курсу євро відносно долара. Ціни пропозицій європейської пшениці перебувають на рівні 280-285 $/т FOB, російської 285-287 $/т FOB. Про це йдеться у повідомленні Електронної зернової біржі.

Росія за тиждень експортувала 800 тис. т пшениці, а загалом у 2020/21 МР 29,7 млн т, що на 26% перевищує торішні темпи. Україна за тиждень експортувала лише 105 тис. т пшениці, а загалом у сезоні 13,1 млн т, що на 22% поступається відповідному показнику минулого року.

Канада за тиждень зменшила експорт м’якої пшениці на 59%, проте загалом у сезоні експортувала 10 млн т пшениці, що на 28% перевищує аналогічний показник попереднього сезону. За даними Статистичного бюро, запаси пшениці на 31 грудня впали на 3,8% до 24,8 млн т, що на 3% перевищує середній 5-річний показник, та дозволяє й надалі нарощувати обсяги експорту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram