Ціни на помідори та огірки в Україні обвалилися, баштанні — і надалі дуже дорогі

Минулого тижня в Україні постійно збільшувалась пропозиція помідорів. Продукція на ринок надходила як від господарств відкритого ґрунту, так і від тепличних комбінатів. Це змушувало продавців постійно знижувати ціни, щоб зберегти попередні темпи продажів. Про це повідомили аналітики АПК-Інформ: овочі та фрукти.

Схожа ситуація була й на ринку огірків. Ціни у цьому сегменті також стрімко знижувались через поступове збільшення пропозиції як тепличних, так і польових огірків. Однак експерти сумніваються, що ціни на помідори та огірки і надалі стрімко знижуватимуться, адже погодні умови останнього тижня в Україні не були достатньо сприятливими для збільшення пропозиції овочів на ринку. Особливо тих, що вирощуються у відкритому ґрунті.

Наприклад, у багатьох районах Одеської області насадження помідорів постраждали від сонячних опіків. В інших же регіонах України зливи та буревії знищили великі площі під ґрунтовими огірками і помідорами.

Впродовж минулого тижня зростала і пропозиція кавунів та динь з місцевих господарств, вільних від бойових дій територій України. Однак ціни на баштанні в Україні не тільки не почали знижуватись, а навпаки — у деяких випадках навіть зростали, адже головним індикатором цін у цьому сегменті цьогоріч є вартість імпортної продукції.

Аналітики не дали остаточних прогнозів щодо подальшого розвитку ситуації на ринку кавунів та динь в Україні. Зазначили, що про проблемно очікувати стрімкого збільшення пропозиції продукції, особливо з місцевих господарств. Особливо, коли у головному регіоні виробництва баштанних культур в Україні — на Херсонщині — гуртові ціни на кавуни станом на середину серпня залишаються у 20-30 разів нижчими, ніж на вільних від бойових дій територіях нашої держави.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram