Аграрії закликають владу терміново призначити органи затвердження типу с.-г. техніки

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) звернулася до Мінагрополітики з проханням пришвидшити призначення органів затвердження типу с.-г. техніки. Про це повідомила пресслужба Асоціації.

Як йдеться у зверненні, до початку 2018 року єдиним органом затвердження типу було державне підприємство «Український державний центр по випробуванню та прогнозуванню техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва» (УкрЦВТ). У період з 2018 року до липня 2021 року, крім УкрЦВТ, право здійснювати процедуру надали державному підприємству “Агросепро”.

Виробники і постачальники техніки позитивно оцінили такі дії держави. Це створювало конкуренцію, покращувало сервіс, і не давало змоги монополізувати процес проходження процедури затвердження типу і видачі сертифікатів затвердження.

NB: Такий сертифікат є фактично допуском трактора на ринок і забезпечує його законний обіг в Україні.

У липні минулого року набрали чинності законодавчі зміни, відповідно до яких накази про призначення органів на виконання робіт з оцінки відповідності продукції, процесів і послуг вимогам технічних регламентів, втрачають чинність.

Як наслідок, нові моделі тракторів та іншої техніки, що планувалися запускати на ринок, не могли пройти визначені законодавством процедури. Відповідно, з осені 2021 р. не було можливості представити аграріям новітні моделі. В УКАБ зазначили, що призначення в перші місяці 2022 р. УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого, не сильно врятувало ситуацію з отримання сертифікації. У бізнесу були побоювання щодо можливості подальшої відомчої реєстрації техніки.

Для вирішення проблеми прийняли ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу». У ньому у загальну концепцію процедури затвердження типу і порядок роботи на перехідний період, допоки оновлюється законодавство, закладається наявність декількох органів затвердження.

— У процесі розробки та прийняття було розуміння, що під ці положення будуть підпадати, як мінімум три суб’єкта: УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого; УкрЦВТ і Агросепро. Проте, наразі немає інформації про призначення УкрЦВТ і Агросепро органами затвердження. Робота 3-х органів дозволить швидко покрити попит в сертифікації відповідної техніки та тракторів, який вже більше року не задовольняється, — зазначили у зверненні.

УКАБ закликає Міністра аграрополітики посприяти вирішенню ситуації та пришвидшити призначення органами затвердження типу державних підприємств УкрЦВТ й Агросепро.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram