На 14 день війни в Україні російські війська змогли зайти лише до Херсону, і то тому, що ЗСУ відступили на обладнані позиції та обороняють Миколаїв, а також перешкоджають висадці десанту в Одесі. Одеса та Миколаїв – це найважливіші портові міста України, тому Росія усіляко намагатиметься їх захопити, щоб ізолювати українську економіку, пише GrainTrade.

Жорсткий спротив армії та усього громадянського суспільства України за підтримки західних партнерів зупинили наступ агресора, а потужні санкції проти Росії незабаром призведуть до різкого падіння рівня життя росіян та зниженню морального духу окупантів.

NB: Блокування портів зірвало поставки соняшникової олії з України, тоді як Росія, що є другим світовим експортером олії, через санкції також не може відвантажувати продукцію.

В Аргентині, яка є четвертим після України, Росії та ЄС виробником соняшникової олії, ціни виросли до 2000 $/т FOB.

Слідом за стрімким подорожчанням нафти до 130 $/барель ціни на рослинні олії також різко виросли. Квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії з 24 лютого по 8 березня підскочили на 7,5% до 6416 рінггитів/т або 1535 $/т, а 3 березня вони сягали навіть 6808 рінггитів/т або 1630 $/т.

Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго за два тижня виросли на 7,8% до 1670 $/т на тлі відсутності поставок соняшникової олії та різкого подорожчання пальмової.

Погода в Аргентині та Бразилії сприяє розвитку посівів сої та кукурудзи, а ринки сподіваються, що протягом місяця Росія буде змушена зупинити війну внаслідок незадоволення власних громадян щодо обвалу економіки та навіть можливого дефолту, що дозволить Україні відновити експорт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram

Oil bottle with sunflowers