Третю органiзацiю водокористувачiв в Україні створили на Дніпропетровщині

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-29
В Україні створили третю органiзацiю водокористувачiв. Вона функціонуватиме у межах зрошувальної системи Дніпровського району Днiпропетровської області. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

Ініціатором створення виступило ПП «Перемога АВК», яке вирощує зернові та технічні культури на зрошуваних землях. Організація «ДНІПРО ВОДА» об’єднала власників та користувачів земельних дiлянок, що розташовані в межах зрошувальної системи Дніпровського району Днiпропетровської області.

ПП «Перемога АВК» є найбільшим водокористувачем (усього на системі понад 40 водоспоживачів) у межах Кільченської зрошувальної системи, яка охоплює понад 22 тис. га. Останніми роками підприємство збільшувало площі поливу, зокрема ввело в експлуатацію понад 2 тис. га зрошуваних земель. На наступний рік заплановано збільшення площ зрошення ще на 450 га.

Нагадаємо, першою організацією водокористувачів в Україні зі символічною назвою «ПЕРША» стала організація у межах Трушівської зрошувальної системи, що на Черкащині. Наступною була ОВК «ВОДА ЖИТТЯ» у межах Суворовської зрошувальної системи, що на Одещині.

Як зазначили у Мінагрополітики, створення організацій водокористувачів — це світовий досвід з управління меліоративною мережею, адаптований під унікальні потреби та інфраструктуру України. Він дає можливість користувачам самим керувати меліоративними об’єктами та забезпечувати ощадливе використання води і коштів на її подачу або відведення, залучати інвестиції у сферу водокористування, застосовувати нові енерго- та водоощадні технології і у результаті підвищити конкурентоспроможність української аграрної продукції у світі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram