За 9 місяців 2021 року оборот торгівлі агропродовольчими товарами між Україною та Азією збільшився на 20%, порівняно з минулорічними показниками за відповідний період, і сягнув показника у $10 млрд. Про це повідомили у ННЦ Інститут аграрної економіки.

Головними експортерами української агропродукції у Азії є Китай, Індія, Туреччина, Індонезія, Саудівська Аравія, Іран, Ірак, Пакистан та Ізраїль.

За словами академіка НААН Миколи Пугачова, додатне для нашої країни сальдо торгівлі вдалось збільшити до $8 млрд. Це відбулось внаслідок зростання українського експорту (+$1,5 млрд), що перевищило ріст імпорту з країн азійського регіону (+$0,1 млрд).

Товарна структура українського експорту в азійському регіоні представлена переважно зерновими та олійними культурами, олією, залишками переробки харчової промисловості та м’ясопродуктами. З азійських країн Україна імпортує в основному екзотичні фрукти, пальмову олію, насіння олійних культур, чай та каву.

За прогнозними оцінками науковців ІАЕ, у 2021 році Україна може оновити минулорічний рекорд аграрного експорту до країн Азії у $10,9 млрд.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram